Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

42-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego, jadąc Fordem krajową "2", zauważył policjantów przeprowadzających kontrole trzeźwości. Nie wahając się, nagle zawrócił i chciał odjechać. Niestety zderzył się z Renaultem. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że powodem jego próby ucieczki była nietrzeźwość oraz posiadany zakaz kierowania. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę po alkoholu, niestosowanie się do wyroku sądu i kolizję.

Policjanci ruchu drogowego w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach, prowadzą wiele różnych akcji i działań. Jedną z takich akcji prowadzili w poniedziałkowy poranek w miejscowości Choszczówka Rudzka na drodze krajowej nr 2. Sprawdzali tam trzeźwość jadących kierowców.

42-letni mieszkaniec powiatu Siedleckiego, również jechał tą drogą. Kiedy zauważył patrol policji i nieuchronność czekającej go kontroli, postanowił nagle zawrócić. Wykonał gwałtowny manewr zawracania, jednak w tym momencie zderzył się z jadącym Renault.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Był nim 42-latek z powiatu siedleckiego. Jak się dalej okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie obecność ponad 1,3 promila alkoholu. To nie był koniec kłopotów kierującego Fordem. Policyjne sprawdzenie mężczyzny w systemach dało odpowiedź, że 42-latek do lipca 2022 roku nie mógł wsiadać za kierownicę. Posiada bowiem zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez miński sąd.

Teraz mieszkaniec powiatu siedleckiego odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu, jazdę po alkoholu i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. 42-latkowi może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

mz