Policja Mińsk Maz.: 13 nietrzeźwych kierujących ujawnionych przez policjantów w miniony weekend

1 min czytania

Od piątku, policjanci mińskiej komendy oraz podległych komisariatów zatrzymali aż 13 nietrzeźwych kierujących. 10 z nich to rowerzyści. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu. Dwóch kierujących poruszało się samochodami, jeden motorowerem. Funkcjonariusze apelują o trzeźwość za kierownicą oraz przestrzegają przed lekceważeniem przepisów. Jazda samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za co może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Tylko w ciągu ostatnich trzech dni, aż 13 kierujących powiększyło niechlubną statystykę prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. 10 z nich to rowerzyści, rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu. Dwóch kierujących poruszało się samochodami, jeden motorowerem. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą samochodu jak również podczas prowadzenia jednośladów.

Pamiętajmy, że niechroniony uczestnik ruchu drogowego jak zwykło się mówić o rowerzystach, w przypadku kierowania pod wpływem” stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi. Jego reakcje są trudne do przewidzenia. Ponadto, jak wynika z policyjnych statystyk, podczas zdarzeń z udziałem rowerzystów i pojazdów, kierujący jednośladami odnoszą bardzo poważne obrażenia. Policjanci będą z całą surowością egzekwowali każdy przypadek kierowania po alkoholu.

Przypominamy, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za co może grozić kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim,

kppminsk.policja.waw.pl/

kppminsk.policja.waw.pl/pmm/aktualnosci/86523,13-nietrzezwych-kierujacych-ujawnionych-przez-policjantow-w-miniony-weekend.html

Autor: krystian