XXI Mistrzostwa Świata Seniorów i XV Mistrzostwa Świata Juniorów w Taekwon-Do ITF – Inzell, Niemcy

W dniach 24 - 27 kwietnia 2019 roku, w Inzell w Niemczech odbyły się XXI Mistrzostwa Świata Seniorów i XV Mistrzostwa Świata Juniorów w Taekwon-Do ITF. W za-wodach wzięło udział 1231 zawodników z 64 krajów - w tym reprezentacja narodowa Polski.
Wyjazd naszych kadrowiczów na mistrzostwa do Bawarii poprzedziło Zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyło się w dniach 14 - 21 kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.
Reprezentacja Polski przywiozła z mistrzostw 29 medali - 6 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych.

Polacy zajęli 2.miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw – za reprezentacją Argentyny i przed reprezentacją Nowej Zelandii.

W Kadrze Polski reprezentującej nasz kraj na mistrzostwach znalazło się dwóch mińszczan: Mistrz Jacek Łuniewski VII DAN w roli szkoleniowca Reprezentacji Kobiet oraz jako zawodnik Cezary Jackowski I DAN w męskiej kadrze juniorów.

Zarówno dla Trenera Łuniewskiego, który na co dzień jest głównym szkoleniowcem w Mińskim Klubie Sportowym TAEKWON-DO jak i dla Czarka, jego klubowego wychowanka, był to debiut w ich rolach na imprezie tej rangi.

Cezary Jackowski zdobył wraz ze swoimi kolegami tytuł Wicemistrzów Świata w konkurencji drużynowych technik specjalnych juniorów.

Natomiast podopieczne Mistrza Jacka Łuniewskiego, który prowadzi Kadrę Kobiet wraz z Mistrzem Jarosławem Suską zdobyły w Niemczech 15 medali - w tym 5 tytułów Mistrzyń Świata.

Można jedynie żałować, że z powodu poważnej kontuzji w mistrzostwach nie wzięła udziału inna utytułowana mińska kadrowiczka Marta Krajewska II DAN, która dzięki prezentowanemu poziomowi sportowemu była poważną kandydatką do zajęcia miejsc medalowych.

Naszym klubowiczom gratulujemy udziału i wyników w Mistrzostwach Świata!

MKS TAEKWON-DO

  • MS_2019_00
  • MS_2019_01
  • MS_2019_02
  • MS_2019_03
  • MS_2019_04
  • MS_2019_05
  • MS_2019_06
  • MS_2019_07