Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

W dniach od 30.09.2019 r. do 06.10.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 60 zdarzeń, w tym 3 pożary, 53 miejscowe zagrożenia i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 14:00 w dniu 03.10.2019r. na ul. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy marki Ford Focus. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. W wyniku zdarzenia poszkodowane dziecko przewieziono do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. W takcie prowadzonych działań ruch drogowy został wstrzymany. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.

  • Przed godz. 09:00 w dniu 05.10.2019 r. na 220 kilometrze drogi krajowej nr 50 w miejscowości Brzóze doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, a następnie przekazaniu przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W skutek odniesionych obrażeń śmierć poniósł motocyklista. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 10 ratowników OSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe
  • Przed godz. 16:00 w dniu 06.10.2019 na 501,4 kilometrze drogi krajowej nr 2 w miejscowości Stary Konik doszło do zderzenia pięciu samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie 7 osób.  W wyniku zderzenia 2 osoby odniosły obrażenia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu zostały odwiezione do szpitala. Dalsze działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 6 ratowników z PSP, 1 zastęp i 6 ratowników z OSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.

W minionym tygodniu strażacy wyjeżdżali łącznie 23 razy do zdarzeń związanych z usuwaniem powalonych drzew w wyniku silnego wiatru, a w szczególności usuwaniu powalonych drzew ze szlaków komunikacyjnych oraz linii energetycznych.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1640 zdarzeń, w tym:

  • 545 pożarów;
  • 970 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 125 alarmów fałszywych.