Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

„Poza tym” to artystyczna debata o pamięci i sztuce. Artystka swoją twórczością na nowo opowiada historie ludzi pochodzenia żydowskiego mieszkających w małych miastach, w gettach. Utrwalone kadry przeniesione na płótno ożywiają drzemiący w nich ładunek emocjonalny. Powstałe obrazy układają się w skadrowane migawki z życia.

Wystawie towarzyszy wykład Marty Kapeluś, kulturoznawczyni i historyczki sztuki. Przedmiotem wystąpienia będzie sposób upamiętniania Zagłady Żydów w polskiej sztuce po roku 2000. Poruszona zostanie problematyka wykorzystywania symboliki i stosowności w przedstawianiu Holokaustu w działaniach artystycznych. Analizie będzie poddany sposób w jaki artyści odwołują̨ się̨ do kwestii pamięci, powojennej traumy, antysemityzmu i brzemienia jakie pozostawił po sobie Holokaust we współczesnym świecie.

Wydarzenia odbywają się w ramach obchodów 75.rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz.

  • Tomusiak plakat

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.