Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

11 stycznia w Liceum Salezjańskim im. bł. ks. Augusta Czartoryskiego odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia istnienia szkoły oraz pracy Zgromadzenia Salezjanów w Mińsku Mazowieckim. Jubileuszowe spotkanie zgromadziło liczne grono gości, w tym dyrekcję, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników szkoły, księży Salezjanów oraz absolwentów siedmiu pierwszych roczników liceum (od 1998 r. do 2004 r.) .

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18.00 mszą świętą w kaplicy szkolnej koncelebrowaną przez obecnego gospodarza szkół salezjańskich ks. dyrektora Ryszarda Woźniaka oraz byłego dyrektora ks. Pawła Kasprzaka. Uczestnicy modlili się w intencji absolwentów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz za tych, którzy odeszli. Za tych, którzy tworzyli przeszłość szkoły i za tych, którzy tworzą jej teraźniejszość.

Po zakończeniu mszy zebrani goście przenieśli się do sal lekcyjnych, gdzie odbywały się spotkania z wychowawcami i księżmi. Uściskom, życzeniom i wspomnieniom nie było końca. Wspominano spędzone cztery lata we wspólnocie szkolnej, oglądano kroniki klasowe, by powrócić do tamtych pięknych chwil.

Kolejnym punktem programu obchodów Jubileuszu 25-lecia szkoły był uroczysty bal. Po serdecznym powitaniu wszystkich przybyłych gości przez księdza dyrektora Ryszarda Wożniaka o godzinie 20.00 rozpoczęła się zabawa trwająca do białego rana i zgodnie z salezjańską tradycją pierwszy był polonez. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, przed którą ustawiały się długie kolejki. Bawiono się m.in., w rytmach muzyki lat 90-tych, którą odtwarzał DJ Kur. Niezwykła i niepowtarzalna atmosfera tego spotkania dostarczyła wiele niezapomnianych wzruszeń, które utrwalą ten czas głęboko w sercach i pamięci absolwentów. A kiedy nastał już świt, trzeba było rozstać się z kolegami i koleżankami ze szkolnej ławki, jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia, wymiana numerów telefonów i adresów…

Długo nie można było się rozstać, bo, jak głosi motto jubileuszowego spotkania, „Życie ludzi doświadcza, los ludzi dzieli, pamięć jednak zawsze łączy”.

oprac. na podst. tekstu Agnieszki Marczak

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7