W czasie walki z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, jej niezwykle istotnym elementem jest ograniczenie kontaktu z innymi osobami. Dbając o Państwa zdrowie, policjanci apelują do wszystkich kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów drogowych. Takie działanie zminimalizuje liczbę policyjnych kontroli i ograniczy kontakt między funkcjonariuszami a kierującymi.

Jazda z nadmierną prędkością w miejscach, w których obowiązują ograniczenia, przekraczanie linii ciągłych, korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, to tylko niektóre wykroczenia drogowe, które wymuszają na funkcjonariuszach reakcję i konieczność podjęcia policyjnej kontroli. W czasie ogólnopolskiej walki z rozprzestrzenianiem się zakaźnej choroby COVID-19, ograniczenie kontaktów z innymi osobami jest jednym z elementów, który zapobiega szerzeniu się epidemii.

W związku z powyższym policjanci apelują do wszystkich kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów drogowych i nie wymuszanie policyjnych kontroli. Mundurowi informują również, że w przypadku zaistnienia kolizji drogowej, w której brak jest osób rannych i nikt nie potrzebuje pomocy medycznej, jest możliwość rozwiązania tej sytuacji na miejscu w formie oświadczenia i zgłoszenie tego swojemu ubezpieczycielowi.

Jednocześnie informujemy, że w każdym przypadku drastycznego łamania prawa i narażania innych na jakiekolwiek niebezpieczeństwo, będziemy stosowali środki prawne w celu wyegzekwowania właściwego zachowania.

Tylko przy wspólnym i odpowiedzialnym działaniu oraz stosowaniu się do zaleceń inspektora sanitarnego ograniczymy rozwój wirusa. Razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

 

st. asp. Marcin Zagórski