Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w trenie zabudowanym zatrzymali do kontroli samochód marki Honda, której stan licznika nie zgadzał się o prawie 20 tysięcy kilometrów od stanu odnotowanego przed kilkoma miesiącami przez diagnostę podczas ostatniego badania technicznego. Warto pamiętać, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakakolwiek ingerencja we wskazanie drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

W ubiegłym tygodniu na terenie gminy Halinów mundurowi zatrzymali do kontroli kierującą samochodem Honda, która przekroczyła dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze realizując czynności w ramach nowych uprawnień sprawdzili również aktualny stan drogomierza. Różnica pomiędzy wskazaniami drogomierza a informacjami zawartymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów wynosiła prawie 20 tys. km. Policjanci w toku prowadzonych czynności będą wyjaśniać w jaki sposób doszło do rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

Informujemy, że każdy może sam sprawdzić stan licznika z ostatniego badania technicznego pojazdu, którego jest się właścicielem lub posiadaczem korzystając z usługi ,,Mój Pojazd":

https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/moj-pojazd

 

 

sierż.szt. Magdalena Tchórzewska