Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Mężczyzna w wieku 69 lat trafił do szpitala po tym jak kierując pojazdem osobowym zasłabł za kierownicą. Gorące letnie dni, a wraz z nimi upały powodują szybkie zmęczenie jazdą czy zaburzenie koncentracji. Jeżeli podczas jazdy poczujemy senność, zmęczenie i złe samopoczucie zatrzymajmy się.

W ubiegłym tygodniu na Dk 92 w miejscowości Stojadła starszy mężczyzna kierując Toyotą najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą w wyniku czego samochód zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Na szczęście nie doszło do zderzenia się z pozostałymi uczestnikami ruchu. Kierowca był trzeźwy, nie był w stanie podać przyczyny zaistniałego zdarzenia, miał problemy z wysławianiem się. Policjanci na miejscu sporządzili dokumentację na podstawie, której starosta skieruje mężczyznę na badania lekarskie.

Policjanci apelują o ostrożność podczas jazdy. Nadchodzące gorące letnie dni, a wraz z nimi upały wpływają na nasze samopoczucie oraz podróżowanie. Najwięcej wypadków zdarza się właśnie przy pięknej pogodzie, kiedy spada koncentracja i nasila zmęczenie. Prosimy o robienie przerw w podróży, a w przypadku problemów z koncentracją zatrzymajmy się. Kierowanie w takim stanie może spowodować zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

sierż.szt. Magdalena Tchórzewska