Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Troje mieszkańców gminy Dębe Wielkie w wieku od 21 do 26 lat odpowie za podpalenie samochodu zaparkowanego na jednej z posesji w Dębem Wielkim. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa skoda i nadpaleniu citroen. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia b.r. Jak wynika z wyjaśnień podejrzanych, czynu tego dopuścili się będąc pod wpływem alkoholu. Podczas policyjnych czynności w domu jednego z podejrzanych funkcjonariusze znaleźli plecak z marihuaną. Mężczyzna podejrzany o posiadanie narkotyku także usłyszał zarzut karny.

Pod koniec sierpnia b.r. policjanci z komisariatu w Halinowie zostali poinformowani o pożarze dwóch samochodów zaparkowanych na jednej z posesji w Dębem Wielkim. Całkowitemu spaleniu uległa skoda. Nadpalony został także citroen, który stał zaparkowany obok. Łączna suma strat to około 32 tysięcy złotych.

Podejrzenie padło na trzech młodych mężczyzn z gminy Dębe Wielkie. W wyniku policyjnych czynności mężczyźni zostali zatrzymani. To osoby w wieku od 21 do 26 lat. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu zniszczenia mienia poprzez polanie jednego z aut benzyną i jego podpalenie. Z wyjaśnień złożonych przez podejrzanych wynika, że czynu tego dopuścili się będąc po spożyciu alkoholu. Nie potrafili podać racjonalnego powodu swojego działania.

Podczas policyjnych działań, w domu jednego z podejrzanych, funkcjonariusze znaleźli plecak z suszem roślinnym koloru zielonego. Badanie narkotestem tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów, że zabezpieczona substancja to marihuana. Śledczy ustalili właściciela narkotyku, to 24-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki, który jak się okazało, przechowywał narkotyk w domu kolegi bez jego wiedzy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trzem mężczyznom zarzutu zniszczenia mienia, dodatkowo jeden mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyku. Nie wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. Postępowanie mężczyzn oceni teraz sąd i zdecyduje o ich dalszym losie. Wobec 26-latka z gminy Dębe Wielkie prokurator zastosował dozór Policji.

st. asp. Marcin Zagórski/ea

 

 

  • Efekt działania podejrzanych o spalenie samochodów
    Efekt działania podejrzanych o spalenie samochodów
  • Efekt działania podejrzanych o spalenie samochodów
    Efekt działania podejrzanych o spalenie samochodów
  • Marihuana zabezpieczona w czasie działań policjantów
    Marihuana zabezpieczona w czasie działań policjantów