Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

W dniach od 31.08.2020 r. do 06.09.2020 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 54 zdarzenia, w tym 3 pożary, 48 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Przed godz. 11 w dniu 02.09.2020 r. na ul. Paderewskiego w Sulejówku doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych w wyniku którego, poszkodowane zostały dwie osoby, które opuściły swoje pojazdy o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Pomocy medycznej poszkodowanym udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane przez pogotowie do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad półtorej godziny brały udział 2 zastępy i 9 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.
  • Ok. godz. 22:30 w dniu 05.09.2020 r. na ul. Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim w pomieszczeniu kuchennym mieszkania na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się że zapalił się garnek z potrawą pozostawiony na kuchni.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się garnka, zakręceniu dopływu gazu, a następie przewietrzeniu mieszkania i klatki schodowej. W działaniach gaśniczych trwających niespełna godzinę brał udział 3 zastępy i 10 ratowników PSP oraz i policja.

Od początku 2020 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 1452 zdarzenia, w tym:

  • 405 pożarów;
  • 895 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 152 alarmy fałszywe.