Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego mińskiej komendy, ustalili i zatrzymali poszukiwanego listem gończym obywatela Ukrainy, który przy pomocy podrobionego dowodu osobistego podawał się za Łotysza. 51-letni mężczyzna ma do odbycia karę niemal roku pozbawienia wolności za kilkukrotną jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Poszukiwany trafił już do zakładu karnego.

Na początku września b.r. miński sąd wydał za 51-letnim Łotyszem list gończy, ponieważ nie stawiał się on do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości.

Przez kilka tygodni mężczyzna był nieuchwytny. W jego miejscu zamieszkania nikt nie znał osoby, której dane personalne wymienione były w liście gończym.

Tylko dzięki skrupulatności, wnikliwości i wiedzy operacyjnej policjantów mińskiego wydziału kryminalnego możliwe było ustalenie, że poszukiwana osoba posługuje się fałszywymi danymi personalnymi obywatela Łotwy.

Funkcjonariusze ustalili jego prawdziwe personalia i zatrzymali mężczyznę na terenie Warszawy. Okazało się, że to 51-letni Ukrainiec. Mężczyzna po przedstawieniu zarzutów posługiwania się fałszywymi danymi został umieszczony w zakładzie karnym, już jako obywatel Ukrainy.

Teraz śledczy sprawdzają jakich czynów dopuścił się mężczyzna podający się za Łotysza. Niewykluczone jest przedstawienie mu kolejnych zarzutów karnych.

 

st. asp. Marcin Zagórski