Szampon w kostce do włosów. Poznaj jego zalety

Szampon w kostce wciąż w Polsce jest raczej nowością i nie cieszy się ogromną popularnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wiele osób nie wie jak go używać i obawia się, że ma on gorsze działanie od tradycyjnych szamponów. Tymczasem szampon w kostce, zwłaszcza ten przygotowany z naturalnych składników posiada wiele zalet. Co daje używanie szamponu w kostce do włosów?

Czym różni się szampon w kostce, od tego w płynie?

Szampony te różnią się głównie konsystencją, a co za tym idzie opakowaniem. To właśnie dzięki opakowaniom szampony w kostce zyskują na popularności. Zazwyczaj pakowane są one w papier, a więc jest to rozwiązanie odpowiedzialne ekologicznie. Dodatkowo ze względu na stałą konsystencje są łatwiejsze do przewożenia – są lekkie, zajmują mało miejsca i na pewno się nie rozleją. Jedna kostka szamponu wystarcza na około 50 myć (oczywiście zależnie od długości i gęstości włosów), a więc jest on bardzo wydajny i wystarcza na około 2 miesiące, jeśli włosy myje się co drugi dzień. Stosowanie szamponu w kostce jest bardzo proste, używa się go w dokładnie taki sam sposób jak mydła w kostce. Kostkę należy zmoczyć, wytworzyć panię i następnie użyć jej do umycia włosów i skóry głowy. Można również bezpośrednio potrzeć kostką o włosy i skórę głowy, a następnie powstałą pianę rozprowadzić po włosach.

Zalety stosowania szamponów w kostce.

Szampon w kostce to skoncentrowany odpowiednik naturalnego szamponu w płynie, a to oznacza, że zawiera więcej składników aktywnych i lepiej pielęgnuje włosy i skórę głowę. W swoim składzie posiada delikatne środki myjące, które dobrze oczyszczają włosy jednocześnie ich zbytnio nie obciążając. Dzięki temu szampon w kostce stanowi wspaniały wstęp do dalszej pielęgnacji włosów.

Sprawdź także - Naturalne składniki szamponów do włosów zniszczonych

Ponadto jest on naturalny, ekologiczny i wegański, a więc nie jest testowany na zwierzętach. Ze względu na swój delikatny i naturalny skład szampon nie podrażnia skóry głowy, za to pomoże w jej regeneracji. Łagodne składniki zlikwidują swędzenie, pieczenie i łuszczenie się skóry głowy.

Dodatkowe składniki jak oleje roślinne, czy ekstrakty z roślin dodatkowo nawilżą włosy, czyniąc je miękkimi i pełnymi blasku. Natomiast olejki eteryczne, które wykazują działanie antybakteryjne, pielęgnacyjne i ochronne, zadbają o skórę głowy i piękny zapach włosów.

Warto również wybierać szampony z zawartością witamin, a szczególnie witaminy A, C i E, które przyspieszą regeneracje skóry, poprawią jej mikrokrążenie i przyspieszą wzrost nowych włosów.