Dzielnicowi mińskiego rewiru, zatrzymali 36-letnią kobietę, która dwa dni temu w jednym z marketów na terenie Mińska Mazowieckiego przekleiła naklejki z cenami z towarów o niższej wartości na towary o wartości wyższej. Takie postępowanie jest przestępstwem oszustwa za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Możliwe straty na jakie naraziła sklep to prawie 250 zł.

Mińscy dzielnicowi zostali wezwani do jednego z marketów w Mińsku Mazowieckim, gdzie ochrona sklepu zatrzymała kobietę, która podczas zakupów próbowała oszukać na cenach towarów.

Dzielnicowi ustalili, że 36-letnia mieszkanka Mińska Mazowieckiego, przekleiła naklejki z cenami z towarów niższej wartości na produkty o wartości wyższej. W zainteresowaniu kobiety były markowe klapki, czapeczka i plecak natomiast naklejki z kodami kreskowymi pochodziły z kubków po niecałe 4 zł. za sztukę. Możliwe straty na jakie naraziła sklep to prawie 250 zł.

Policjanci zatrzymali kobietę i sporządzili stosowną dokumentację. 36-latka trafiła do policyjnego aresztu. Zachowanie jakiego dopuściła się zatrzymana kobieta jest przestępstwem oszustwa. Następnego dnia zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić zatrzymanej zarzut oszustwa. 36-latka przyznała się do tego czynu i dobrowolnie poddała się karze grzywny.

 

st. asp. Marcin Zagórski