Jeden z funkcjonariuszy komisariatu policji w Halinowie, mógł przed kilkoma dniami w praktyce wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności z zakresu pszczelarstwa. Zgłoszono bowiem, że przy wejściu do parku w Halinowie na jednym z drzew uwiesił się rój pszczół. Policjanci wspomagani przez druhów z OSP Długa Kościelna bezpiecznie zgarnęli owady.
W miniony piątek do policjantów z halinowskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie, że przy wejściu do parku na jednym z drzew uwiesił się rój pszczół. Policjanci zlokalizowali to miejsce, okazało się że jest ono na wysokości ok. 10 metrów.
O pomoc poprosili druhów z OSP Długa Kościelna. Strażacy użyczyli długiej drabiny, dzięki której możliwe było dotarcie do pszczół. Próby złapania roju podjął się jeden z funkcjonariuszy miejscowego komisariatu, który prywatnie zajmuje się pszczelarstwem. Aspirant wszedł po drabinie, znalazł się blisko roju i wykorzystując specjalny pojemnik zgarnął do niego pszczoły. Owady w liczbie ok. 20 tys. sztuk bezpiecznie trafiły do ula.
Sytuacja ta, mogła stanowić pewne niebezpieczeństwo dla mieszkańców, jednak sprawnie i skutecznie przeprowadzona akcja zakończyła się pełnym sukcesem.
st. asp. Marcin Zagórski
-
Policjant schodzi z rojem pszczół -
Policjant schodzi z rojem pszczół -
Rój pszczół