W ostatnich dniach policjanci z komendy powiatowej z Mińska Mazowieckiego oraz z podległych komisariatów realizowali szereg zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom różnego rodzaju wydarzeń. Zabezpieczenie rozgrywek piłkarskich, mobilnych punktów szczepień, dożynek kościelnych to tylko część z zadań ostatnich dni.

Codzienna policyjna służba niesie ze sobą wiele różnych zadań, które muszą wykonać funkcjonariusze. Interwencje prowadzone w miejscach publicznych i w domach, zabezpieczenia wydarzeń kulturalno – rozrywkowych lub sportowych to tylko część z zadań jakie stawiane są przed mundurowymi każdego dnia.

W miniony weekend na terenie powiatu mińskiego odbyło się szereg różnego rodzaju wydarzeń i imprez kulturalno - sportowych. Każde z tego typu przedsięwzięć jest zabezpieczane przez policjantów. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom , to nasz priorytet.

Tylko w ciągu ostatnich dni zabezpieczaliśmy 11 mobilnych punktów szczepień, 4 wydarzenia religijne w postaci „dożynek”, 5 meczy piłkarskich IV ligi i ligi okręgowej, festiwal muzyki rockowej. Każda z tego typu imprez angażuje znaczne siły i środki ze stanu Komendy Powiatowej Policji w Mińsku mazowieckim.

Mimo to funkcjonariusze z Sulejówka prowadzili poszukiwania osoby zaginionej zakwalifikowanej jako I poziom poszukiwań co oznacza, że życie i zdrowie tej osoby było realnie zagrożone. Policjanci przy wsparciu druhów z ochotniczych straży pożarnych zabezpieczali także miejsce odnalezienia niewybuchu w gminie Siennica, prowadzili również czynności procesowe na miejscy wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, który miał miejsce w sobotę kilka minut po 18:00 w miejscowości Nowy Starogród w gminie Siennica.

Opisane wyżej działania i czynności funkcjonariuszy pokazują, że to trudna i wymagająca poświęceń służba. Dająca jednak wiele satysfakcji i powodów do dumy z możliwości pomagania drugiemu człowiekowi.

Jeśli te argumenty Cię przekonują i w głębi serca czujesz, że chciałbyś spróbować swoich sił w naszej formacji – Zostań policjantem!

http://policja.waw.pl/pl/praca-w/nabor/52157,INFORMACJA-O-NABORZE.html

 

asp. szt. Marcin Zagórski