27-latek z gminy Mińsk Mazowiecki usłyszał zarzut usiłowania włamania i uszkodzenia mienia pomieszczeń biurowych jednej z betoniarni w powiecie mińskim. Ustalenie i zatrzymanie mężczyzny to efekt działań mińskich dzielnicowych, którzy zapoznali się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i posiadając własne rozpoznanie wytypowali odpowiedzialnego za ten czyn. 27-latek przyznał się do zarzucanych przestępstw i poddał dobrowolnie karze.

Pod koniec sierpnia b.r. do pomieszczeń biurowych jednej z betoniarni w powiecie mińskim miało miejsce włamanie. Sprawca wybił szyby w drzwiach wejściowych oraz wewnątrz budynku i splądrował pomieszczenia. Straty jakie powstały na skutek jego czynu wyniosły 800 złotych. O tym zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci komendy powiatowej.

W działania ukierunkowane na wykrycie sprawcy tego czynu włączyli się mińscy dzielnicowi. Po zapoznaniu się z nagraniem kamer monitoringu, posiadając własne rozpoznanie wytypowali mężczyznę z gminy Mińsk Mazowiecki, który mógł mieć związek z tym przestępstwem.

Mundurowi pojechali pod wskazany adres zameldowania, jednak nikt taki tam nie mieszkał. Dalsze ustalenia w tej sprawie doprowadziły dzielnicowych do ustalenia nowego miejsca pobytu 27-latka. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym areszcie.

Następnego dnia usłyszał on zarzut usiłowania włamania oraz uszkodzenia mienia. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze. Zapłacił również karę grzywny na poczet przyszłej kary.

 

asp. szt. Marcin Zagórski