Policjanci mińskiego wydziału ruchu drogowego w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta Mińsk Mazowiecki oraz całego powiatu przeprowadzili w miniony piątek działania, ukierunkowane na ujawnianie wykroczeń drogowych. Efektem działań, w trakcie których przeprowadzono niemal 100 kontroli drogowych, było zatrzymanie 11 dowodów rejestracyjnych i kilkadziesiąt mandatów karnych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego niemal codziennie uczestniczą w różnego rodzaju działaniach, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Policyjne akcje dotyczą zarówno kierujących jak i stanu technicznego pojazdów, oraz przestrzegania przepisów drogowych.

Działania mają skalę ogólnopolską ale również i lokalną. Takie lokalne działania przeprowadzili w miniony weekend mundurowi z mińskiego wydziału ruchu drogowego. Kilkanaście patroli nadzorowało ulice powiatu mińskiego w tym miasta Mińsk Mazowiecki. Uwaga policjantów była skupiona na ujawnianiu wykroczeń drogowych, które najczęściej przyczyniają się do zaistnienia wypadków drogowych.

Efektem prowadzonych działań, było niemal 100 kontroli drogowych w tym 5 wobec kierujących motocyklami. Funkcjonariusze zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych i nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych głównie za przekraczanie dopuszczalnych prędkości. Zatrzymali również kierującego bez uprawnień.

Mundurowi planują już kolejne takie działania, tak abyśmy mogli czuć się bezpiecznie jadąc drogami powiatu mińskiego i aby nie dochodziło do tragicznych zdarzeń.

 

asp. szt. Marcin Zagórski