Policjanci z komisariatu w Halinowie przedstawili zarzut karny jazdy w stanie nietrzeźwości, 29-letniemu kierowcy autobusu setra. Mężczyzna został zatrzymany gdy przyjechał pod jedną ze szkół w Halinowie z zamiarem zawiezienia dzieci na szkolną wycieczkę. Całe szczęście czujność jednej z nauczycielek spowodowała, że nie doszło do większego niebezpieczeństwa. Niestety uczniowie na wycieczkę tego dnia już nie pojechali.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Halinowie zostali wezwani do jednej ze szkół, gdzie zgłoszono, że kierowca autobusu, który przyjechał aby zawieźć dzieci na wycieczkę dziwnie się zachowuje, może być pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze bardzo szybko pojawili się na miejscu. Zastali 29-letniego mieszkańca Warszawy, kierowcę autobusu setra, którego zbadali alkomatem. Wykazał on 0,7 promila alkoholu we krwi. 29-latek trafił do komisariatu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna przyjechał autobusem z zamiarem zawiezienia dzieci na szkolną wycieczkę. Czujność jednej z nauczycielek spowodowała, że na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze. Niestety wycieczka została odwołana i dzieci zostały w szkole, jednak właściwa reakcja opiekunki zapobiegła być może większej tragedii.

Nieodpowiedzialny 29-latek usłyszał zarzut karny jazdy w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do tego czynu i poddał dobrowolnie karze grzywny, świadczenia na fundusz postpenitencjarny, 3 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów oraz pokrycia kosztów postępowania.

Policjanci przypominają, że jest możliwość kontroli autokaru i kierowcy przed wyjazdem na szkolną wycieczkę. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Apelujemy o wcześniejsze zgłaszanie nam takich sytuacji.

W przypadku mińskiej komendy, taki punktem już od lat jest parking usytuowany przy ul. Przemysłowej vis a vis cmentarza. Wcześniejsze zgłoszenie zamiaru wyjazdu da szansę na uniknięcie dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Wszelkich informacji udzielą Państwu policjanci z wydziału ruchu drogowego pod nr tel. 47 72 49 810 wewn. 107 lub całodobowo 47 72 49 200.

 

asp. szt. Marcin Zagórski

  • Policjant podczas badania trzeźwości 29-latka
    Policjant podczas badania trzeźwości 29-latka