Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Trzy miesiące tymczasowego aresztowania zastosował wobec 44-latka z powiatu piaseczyńskiego Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, w której naraził inne osoby na utratę zdrowia lub życia oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. 44-latek prowadził ciężarówkę MANN mając w organizmie niemal 3 promile alkoholu, ponadto obowiązywał go dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

11 października b.r. ok. 14:10 na krajowej 50-tce w miejscowości Ładzyń doszło do wypadku drogowego, w którym brało udział 5 pojazdów: ciężarówka i 4 auta osobowe. Ze wstępnych informacji wynikało, że jadący w kierunku Stanisławowa ciężarowy MANN nie zachował ostrożności oraz wymaganej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył osobowego audi, które uderzyło w kolejne stojące przed nim samochody. Kierujący mann-em zjechał jeszcze na lewy pas ruchu gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka nissanem. W wyniku tego zdarzenia ranne zostały trzy osoby, które trafiły do szpitala.

Kierujący ciężarówką 44-latek próbował oddalić się z miejsca zdarzenia jednak został bardzo szybko zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Stanisławowie, którzy pierwsi przybyli na miejsce. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego niemal 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili 44-latka w policyjnym rejestrze. Okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku w 2019 roku. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić mężczyźnie zarzuty karne sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym zagrażającą życiu i zdrowiu wielu osób oraz jazdy w stanie nietrzeźwości w warunkach wcześniejszego skazania za jazdę po alkoholu. Decyzją Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie śledczym. 44-latkowi może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą i ostrożną jazdę! Jadąc na „podwójnym gazie” narażamy innych na utratę życia i zdrowia! Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego, w ten sposób bezpiecznie dotrzemy do wyznaczonego celu podróży.

 

asp. szt. Marcin Zagórski

  • Ładzyń, miejsce wypadku drogowego
    Ładzyń, miejsce wypadku drogowego
  • Ładzyń, miejsce wypadku drogowego
    Ładzyń, miejsce wypadku drogowego
  • Ładzyń, miejsce wypadku drogowego
    Ładzyń, miejsce wypadku drogowego