O dużym szczęściu może mówić 72-letni mieszkaniec gminy Dobre, którego znaleźli w nocy przy drodze policjanci patrolujący teren gminy. Mężczyzna leżał osłabiony z bólem w klatce piersiowej. Mundurowi udzielili mu wsparcia i wezwali pomoc medyczną. Tej nocy temperatura spadła do kilku stopni Celsjusza.

W nocy z 14 na 15 października b.r. policjanci z komisariatu w Stanisławowie patrolowali teren gminy Dobre. Ok. 1:50, jadąc drogą przez las pomiędzy miejscowościami Kobylanka i Wólka Kobylańska, zauważyli leżącego przy drodze mężczyznę a obok niego hulajnogę.

Mężczyzna był przytomny, jednak uskarżał się na ból w klatce piersiowej i oświadczył że jest mu słabo. Natychmiast na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu służb medycznych policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy i utrzymywali kontakt słowny z 72-latkiem.

Mężczyzna miał przy sobie telefon, jednak z uwagi na ból nie był w stanie z niego skorzystać. W telefonie miał kilkanaście nieodebranych połączeń od żony. Policjanci skontaktowali się z kobietą, poinformowali o zaistniałej sytuacji i przekazali jej hulajnogę męża. Kobieta oświadczyła, że mąż leczy się na nadciśnienie, jest także po operacji serca.

72-latek trafił do szpitala. Jak ustalili policjanci mężczyzna mógł leżeć przy tej drodze ok. 2 godzin. Od kilku dni temperatura spada w nocy do kilku stopni Celsjusza, więc gdyby nie szybka pomoc i odnalezienie mężczyzny zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie.

 

asp. szt. Marcin Zagórski/mw