Jesienna aura wymusza na wszystkich uczestnikach ruchu drogowego zwiększoną uwagę i koncentrację na drodze. Powinnyśmy odpowiednio zadbać o stan techniczny naszego auta. Właściwe ciśnienie w oponach, czyste szyby, sprawne oświetlenie to podstawowe czynności do sprawdzenia przed wyruszeniem w drogę. Zadbajmy aby nasza podróż minęła bezpiecznie. Bywa, że to właśnie od tych kilku elementów zależy czy szczęśliwie dotrzemy do celu naszej podróży.

W ostatnim czasie na terenie powiatu mińskiego odnotowaliśmy kilka poważnych zdarzeń drogowych, niestety część z nich zakończyła się tragicznie. W każdym przypadku policjanci pod nadzorem prokuratury rejonowej w Mińsku Mazowieckim szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych wypadków i badają przyczyny ich powstania.

Bez względu na wynik tych czynności, jesienna aura, która aktualnie trwa wymusza na kierowcach samochodów większą uwagę na drodze i koncentrację. Szybciej zapadający zmierzch, morka nawierzchnia, liście na drodze, poranne mgły to trudne warunki do jazdy i każdy kierowca musi brać je pod uwagę gdy rusza w trasę.

Ponadto powinnyśmy zadbać o dobry stan techniczny naszego auta. Właściwe ciśnienie w oponach, czyste szyby, sprawne oświetlenie to podstawowe czynności przed wyjazdem. Uważajmy i zadbajmy aby nasza podróż minęła bezpiecznie.

Kilka ostatnich wypadków drogowych na terenie powiatu mińskiego zakończyło się tragicznie. 11 października b.r. na DK2 pod Kałuszynem, w czołowym zderzeniu bmw i renaulta zginął 76-letni kierujący renaultem. W sobotni wieczór w miejscowości Podskwarne w gminie Mrozy, kierujący volkswagenem potrącił jadącego rowerem 62-latka. Niestety rowerzysta na skutek odniesionych obrażeń zmarł. W miniony wtorek w Woli Polskiej w zderzeniu forda i citroena ranna została jedna osoba. Była to kierująca fordem, która została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala. Po kilku godzinach na skutek doznanych rozległych obrażeń wewnętrznych kobieta zmarła.

Niech tych kilka przypadków będzie dla nas przestrogą i wpłynie na sposób naszej jazdy a przez to poprawi nasze bezpieczeństwo na drodze.

 

asp. szt. Marcin Zagórski

 • Miejsce wypadku drogowego pod Kałuszynem
  Miejsce wypadku drogowego pod Kałuszynem
 • Miejsce wypadku drogowego pod Kałuszynem
  Miejsce wypadku drogowego pod Kałuszynem
 • Miejsce wypadku drogowego pod Kałuszynem
  Miejsce wypadku drogowego pod Kałuszynem
 • Miejsce wypadku w Podskwarnym
  Miejsce wypadku w Podskwarnym
 • Miejsce wypadku w Podskwarnym
  Miejsce wypadku w Podskwarnym