Dzięki zdecydowanej i właściwej reakcji obywatelskiej w związku z podejrzeniem kierowania po alkoholu mercedesem, zatrzymano nietrzeźwego 47-letniego kierowcę tego pojazdu. Mężczyzna mimo ponad 2 promili alkoholu we krwi przyjechał zatankować swoje auto. W tej sprawie usłyszał już zarzuty karne.

Jakiś czas temu policjanci mińskiej komendy zostali poinformowani, że na jedną ze stacji paliw przyjechał mercedes, którego kierujący może być nietrzeźwy. Zdecydowana i prawidłowa reakcja jednej z osób, która widziała zachowanie kierowcy mercedesa, być może przyczyniła się do uniknięcia kolejnej drogowej tragedii.

Na miejscu bardzo szybko pojawili się policyjni wywiadowcy, którzy zbadali mężczyznę alkomatem. 47-latek „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy.

Mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzut karny jazdy w stanie nietrzeźwości i przyznał się do tego czynu. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Wykluczenie z dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcy, możliwe było dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu innego uczestnika ruchu, który nie wahał się przekazać informacji o takim zagrożeniu. Jazda pod wpływem alkoholu powoduje zagrożenie dla siebie ale też i innych uczestników ruchu drogowego.

Nie akceptujmy jazdy na „podwójnym gazie”. Reagujmy jeśli widzimy podejrzaną sytuację.

 

asp. szt. Marcin Zagórski