Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Mińscy policjanci przez pięć dni czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich poruszających się drogami powiatu mińskiego. Był to czas zwiększonego ruchu na drogach. Odwiedzaliśmy bliskich zmarłych na nekropoliach często oddalonych o wiele kilometrów. Mimo tak dużego ruchu i bardzo dużej liczby pojazdów listopadowy czas zadumy minął bezpiecznie. Na terenie całego powiatu odnotowaliśmy jedynie 11 niegroźnych kolizji.

Policyjna akcja „ZNICZ 2021” w tym roku rozpoczęła się już 29 października i trwała 5 dni. Dobra pogoda zachęcała do przemieszczania się co skutkowało zwiększonym ruchem na drogach. Mimo to tegoroczne działania minęły bardzo bezpiecznie. Na terenie powiatu mińskiego odnotowaliśmy jedynie 11 kolizji drogowych, nikt nie odniósł obrażeń.

Policjanci przeprowadzili ponad 140 kontroli drogowych. Niestety do niechlubnej statystyki jadących na „podwójnym gazie” wpisało się kolejnych 5 kierowców. Rekordzistą został 42 – letni mieszkaniec gminy Halinów, który mając we krwi ponad 5 promili alkoholu jechał osobowym oplem, powodując 30 października w miejscowości Mrowiska kolizję, poprzez najechanie na tył citroena.

W ramach prowadzonych działań mundurowi ujawnili ponad 130 wykroczeń, głównie przekroczeń prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym i 7 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci nałożyli 115 mandatów karnych i zastosowali 15 pouczeń.

Apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego nie tylko w czasie ogólnopolskich policyjnych akcji, ale zawsze!

 

asp. szt. Marcin Zagórski