Mińscy wywiadowcy zatrzymali na „gorącym uczynku” 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamanie do jednego z magazynów w Mińsku Mazowieckim. Policjanci znaleźli ponadto w jego prawym bucie torebkę z amfetaminą. 24-latek trafił do policyjnej celi a następnego dnia usłyszał zarzut karny.

Kilka dni temu mińscy wywiadowcy chwilę po godzinie 02:00 otrzymali zgłoszenie, że w jednym z magazynów na terenie miasta może mieć miejsce włamanie. Pilnie udali się pod wskazany adres. Będąc na miejscu najpierw usłyszeli odgłosy plądrowania a kiedy weszli do środka zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać.

Funkcjonariusze dogonili mężczyznę i zatrzymali go. Wstępne ustalenia wskazywały, że 24-latek z Mińska Mazowieckiego szukał tam jakichś przedmiotów. Wywiadowcy podczas kontroli osobistej, w prawym bucie mężczyzny znaleźli torebkę z białym proszkiem. Substancja ta została zabezpieczona i trafiła do dalszych badań. Przeprowadzony narkotest wykazał, że jest to amfetamina.

24-latek trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy aby na tym etapie postępowania przedstawić mężczyźnie zarzut posiadania narkotyku. Podejrzany przyznał się do tego czynu.

Sprawa jest w toku, mężczyzna odpowie ponadto za nieuprawnione wejście do magazynu i próbę kradzieży.

 

asp. szt. Marcin Zagórski