Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 45-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym przez sąd rejonowy w Mińsku Mazowieckim w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Poszukiwanego zauważył funkcjonariusz mińskiej komendy, który w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednym ze sklepów na terenie miasta. Natychmiast poinformował kolegów, którzy błyskawicznie pojawili się w placówce handlowej i zatrzymali 45-latka.

Kilka dni temu jeden z funkcjonariuszy mińskiej komendy, który w czasie wolnym od służby, robił zakupy w sklepie. W pewnym momencie zauważył mężczyznę podobnego do poszukiwanego przez sąd 45-latka. Poinformował o tym swoich kolegów, którzy błyskawicznie zjawili się w sklepie.

Policjanci zatrzymali wskazanego mężczyznę i sprawdzili jego tożsamość. Okazało się, że to 45-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego poszukiwany listem gończym przez sąd rejonowy w Mińsku Mazowieckim. 45-latek ma do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od alimentacji.

Mężczyzna był poszukiwany od około 5 miesięcy. Przez ten czas ukrywał się przed organami ścigania, mieszkając pod różnymi adresami. Zaraz po zatrzymaniu został umieszczony w policyjnej celi, skąd następnie przekonwojowano go do zakładu karnego. 45-latek odbywa teraz zasądzoną karę.

asp. szt. Marcin Zagórski/ea