Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 32-letniego obywatela Rumunii, który przed kilkoma dniami na targowisku w Mrozach usiłował wprowadzić do obrotu odzież z naniesionymi podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk koszulek, bluzy oraz spodnie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty karne, sprawa jest nadal w toku.

Przed kilkoma dniami policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy uzyskali informację, że na targowisku w Mrozach może być sprzedawana podrabiana odzież. Kiedy pojechali na miejsce szybko zlokalizowali stoisko, na którym znajdowała się odzież w postaci koszulek, bluz, spodni.

Policjanci zabezpieczyli ten towar, który jak się okazało miał naniesione znaki towarowe znanych firm odzieżowych. Zatrzymali także 32-letniego obywatela Rumunii usiłującego wprowadzić je do obrotu.

Mężczyzna trafił do komendy, gdzie został przesłuchany. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy aby już na tym etapie przedstawić mu zarzut usiłowania popełnienia przestepstwa z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej. 32-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Sprawa jest jeszcze w toku, za to przestępstwo podejrzanemu może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

asp. szt. Marcin Zagórski/mg

  • Odzież zabezpieczona przez policjantów
    Odzież zabezpieczona przez policjantów
  • Odzież zabezpieczona przez policjantów
    Odzież zabezpieczona przez policjantów
  • Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanym 32-latkiem
    Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanym 32-latkiem