Mińscy dzielnicowi dwa razy tego samego dnia, zatrzymali 42-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który kierował volkswagenem będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze po pierwszej kontroli drogowej mężczyzny, podczas której „wydmuchał” 1,3 promila alkoholu po wykonaniu czynności procesowych zakazali mu dalszej jazdy. Niestety 42-latek nic sobie z tego nie zrobił i kolejny raz wsiadł do samochodu w stanie nietrzeźwości. Usłyszał już zarzuty karne.

Kilka dni temu policjanci z mińskiego rewiru dzielnicowych uzyskali informację, że ulicami miasta może poruszać się nietrzeźwy kierowca volkswagena. Patrolując ulice zwracali więc uwagę na taki pojazd. Będąc na ul. Szczecińskiej zauważyli opisywany samochód, którego natychmiast zatrzymali do kontroli. Funkcjonariusze zbadali kierowcę tego pojazdu alkomatem, który wykazał 1,3 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 42-latka i po wykonaniu wszystkich czynności procesowych zakazali mu dalszej jazdy. Niestety mężczyzna nic sobie z tego nie zrobił. Ten sam patrol za nieco ponad godzinę ponownie zauważył kierowcę volkswagena tym razem na ul. Tuwima. Mundurowi ponownie zatrzymali go do kontroli. Samochodem jechał ten sam 42-latek, również był nietrzeźwy. Alkomat wykazał prawie promil alkoholu.

Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty karne jazdy w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy. Okazało się bowiem, że w 2018 roku również jechał pod wpływem alkoholu. 42-latek przyznał się do zarzucanych czynów, nie wyjaśnił powodów swojego zachowania. Sprawa trafi do sądu, mężczyźnie może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

 

asp. szt. Marcin Zagórski