Dekoracje na ścianę, które zachwycą gości – poznaj kilka przykładów!

Odpowiednie dekoracje pomagają sprawić, że całe mieszkanie lub dom nabiera przytulnego klimatu. Dodatki na ścianach, to w dzisiejszych czasach jedna z ważniejszych rzeczy, aranżacja zyskuje nietuzinkowy charakter. W konsekwencji każdy z domowników ma lepsze samopoczucie. Każde pomieszczenie powinno zawierać inny rodzaj oraz tematykę dekoracji. Jak się odpowiednio do tego przygotować?

Jakie dekoracje wybrać?

Przede wszystkim metraż ściany jest ograniczony i też nie możemy przesadzić z ilością. Za duża liczba dekoracji sprawi, że całe pomieszczenie zacznie być przytłaczające, a wygląd nie będzie miał nic wspólnego z estetyką.

Warto wspomnieć jeszcze o kolorystyce, wszystko musi ze sobą współgrać. Jeśli kolory na naszej ścianie są stonowane, to dekoracje też należy dobrać odpowiednio pod taką barwę. Duża część osób ma dylemat, czy wybierać kontrastujące kolory, czy też może stonowane. Kolejną świetną opcją są barwy, które będą się dopełniały. Pamiętajmy, że to są tylko wskazówki, wszystko jest zależne od indywidualnych preferencji. Kolory należy dobierać pod swoje własne upodobania.

Dekoracje, które odmienią pomieszczenie – kilka pomysłów!

  • Lustra – jeden z najbardziej popularnych dodatków w domach lub mieszkaniach. Nie ma co się dziwić, skutecznie odbijają światło i pozwalają rozświetlić całe pomieszczenie, przy okazji dodając trochę przestrzeni.
  • Obrazy – standardowa i tradycyjna forma dekoracji. Powieszenie ważnych dla nas sentencji motywujących, którymi kierujemy się na co dzień, może być świetnym dodatkiem. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na ramkę. Ważne, aby była dopasowana kolorystycznie i cały obraz nie nadawał przytłaczającego klimatu.
  • Sztukateria – najczęściej używana w lokalach gastronomicznych, przez jakiś czas nawet wyszła z użytku, jednak powróciła jako nowa moda, którą każdy chce mieć w swoim mieszkaniu. Możemy spróbować ją wykonać samemu, nada to elegancji i sprawi, że cała ściana będzie wyróżniać poprzez podkreślone linie.
  • Fototapety 3D – coraz częściej stosowane w małych mieszkaniach, dają całej stylistyce wszechstronności, a ściana będzie wyróżniała się na tle innych. Możemy przenieść dowolne zdjęcie na tapetę, a dostępność rozmiarów jest naprawdę ogromna. Wszystko to sprawia, że oklejona ściana będzie wyglądać nietuzinkowo.

Zwykła ściana odmieni klimat całego pomieszczenia, jednak nie należy przesadzać z dekoracjami. Jeśli będzie odpowiednio i z umiarem dodatki, to cały lokal odwdzięczy się przytulnym i nowoczesnym klimatem. Dużo różnych inspiracji można znaleźć w  internecie, a dekoracje dostępne są w różnych serwisach aukcyjnych. Więcej znajdziesz na blogu: https://stylowourzadzeni.pl/