Policjanci z komisariatu w Stanisławowie zatrzymali dwie młode osoby z gminy Jakubów, z których jedna podejrzana jest o posiadanie środków odurzających a druga o handel nimi. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty karne, do których przyznali się i dobrowolnie poddali się karze grzywny.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Stanisławowie realizowali czynności na terenie gminy Jakubów. Podczas kontroli jednej z posesji, w mieszkaniu zajmowanym przez 22-latka mundurowi zabezpieczyli susz roślinny. Badanie narkotestem wykazało, że była to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu. Dalsze czynności zespołu kryminalnego spowodowały, że został zatrzymany drugi młody mężczyzna. 23-latek, również z gminy Jakubów, podejrzany jest o handel narkotykami. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna mógł sprzedać nawet kilkanaście gramów środków odurzających za łączną sumę ok. 800 zł.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty karne: 22-latek zarzut posiadania a 23-latek zarzut handlu. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. I tak za posiadanie karze grzywny i przepadkowi zabezpieczonej substancji a za zarzut handlu karze pozbawienia wolności w zawieszeniu. Policjanci na poczet przyszłej kary dokonali od podejrzanych zabezpieczenia majątkowego na łączną kwotę 4 tys. zł. Czynności w tej sprawie nadzoruje prokuratura rejonowa w Mińsku Mazowieckim.

 

podkom. Marcin Zagórski

  • Policjant z zatrzymanym 22-latkiem
    Policjant z zatrzymanym 22-latkiem
  • Marihuana zabezpieczona przez policjantów
    Marihuana zabezpieczona przez policjantów