Kilka dni temu jeden z mieszkańców gminy Mińsk Mazowiecki, padł ofiarą oszustów podających się za policjantów, którzy po pozorem przeprowadzenia „operacji specjalnej” nakłonili 76-latka do wypłaty z banku ponad 40 tys zł. i pozostawieniu ich w ustalonym z przestępcami miejscu. Pamiętajmy prawdziwi policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie gotówki! W przypadku podejrzanego telefonu natychmiast się rozłączmy i skontaktujmy z komendą policji!

Mimo nieustających apeli, w których zwracamy się do mieszkańców z prośbą o rozwagę podczas podejrzanych telefonów od rzekomych policjantów prowadzących różne postępowania, a których celem jest wyłudzenie pieniędzy, nadal odnotowujemy kolejne przypadki oszustw.

Do takiego właśnie zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej z miejscowości w gminie Mińsk Mazowiecki. Do 76-letniego mężczyzny zadzwonił inny mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował, że prowadzi „operację specjalną”, której celem jest złapanie nieuczciwych pracowników banku. W tym celu nakłonił 76-latka do pobrania ponad 40 tys. złotych z banku i pozostawienie ich w ustalonym miejscu.

Niestety, nie była to żadna operacja specjalna a mieszkaniec mińskiej gminy padł ofiarą oszusta. Pamiętajmy, prawdziwi policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie gotówki! Nigdy też nie będą zlecali żadnych czynności do wykonania w ramach prowadzonych działań.

Seniorze, jeśli odbierzesz taki podejrzany telefon natychmiast się rozłącz i skontaktuj się z komendą policji w Mińsku Mazowieckim tel. 47 72 49 200. Przypominamy również o nadal zdarzających się próbach oszustw na tzw. wnuczka. Bądźmy ostrożni!

 

podkom. Marcin Zagórski