Policjanci z komisariatu w Stanisławowie, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 49 i 50 lat, podejrzanych o kradzież portfela i karty płatniczej, którą bezprawnie wykorzystali i dokonali transakcji kupując alkohol. Mężczyźni ci usłyszeli już zarzuty karne, do których się przyznali. Mają obowiązek odbycia prac społecznych i naprawienia wyrządzonej szkody.

Kilka dni temu policjanci patrolujący rejon Stanisławowa, zauważyli w pobliżu jednego ze sklepów spożywczych dwóch mężczyzn spożywających alkohol. Funkcjonariusze podjęli wobec nich interwencję. Podczas legitymowania mężczyźni podejrzanie się zachowywali, mundurowi dokonali więc kontroli osobistej. Podczas sprawdzenia okazało się, że jedne z mężczyzn miał portfel z dowodem osobistym kobiety, drugi mężczyzna kartę płatniczą tej samej osoby. 49 i 50 latek z gminy Stanisławów nie potrafili wytłumaczyć jak weszli w posiadanie tych rzeczy.

Po chwili do policjantów zgłosiła się kobieta, która poinformowała ich że został jej skradziony portfel i przed momentem ktoś dwukrotnie zrealizował płatność jej kartą na sumę prawie 40 zł.

Funkcjonariusze już wiedzieli kto jest odpowiedzialny za te czyny. Zatrzymali legitymowanych i przewieźli do komisariatu.

Tam, dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu usłyszeli po dwa zarzuty karne: kradzieży z włamaniem na konto bankowe i kradzieży dokumentu. Obaj przyznali się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddali się karze. Mają obowiązek odbycia prac społecznych i naprawienia wyrządzonej szkody.

Dokument kobiety i karta płatnicza zostały odzyskane i przekazane właścicielce.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim.

 

podkom. Marcin Zagórski