Policjanci z komisariatu w Halinowie zatrzymali 62-letniego mieszkańca gminy, na którego sąd rejonowy w Mińsku Mazowieckim wystawił nakaz doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary 182 dni pozbawienia wolności. Podczas zatrzymania mundurowi odkryli, że mężczyzna nie mając podpisanej umowy na pobór energii elektrycznej, nielegalnie podłączył się do instalacji i kradł ten prąd. Trwa szacowanie strat, na jakie naraził skarb państwa nieuczciwy 62-latek.

Kilka dni temu mundurowi z komisariatu w Halinowie realizowali czynności związane z zatrzymaniem 62-letniego mieszkańca gminy Halinów, na którego sąd rejonowy w Mińsku Mazowieckim wystawił nakaz doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary 182 dni pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania. Podczas pobytu w domu ustalili, że 62-latek pobiera energie elektryczną nie mając podpisanej na to żadnej umowy. Wezwali na miejsce pracowników PGE, którzy przeprowadzili stosowane czynności.

Funkcjonariusze doprowadzili 62-latka do komisariatu a następnie do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzona karę. W ramach prowadzonego postępowania trwa szacowanie strat na jaki naraził skarb państwa nieuczciwy mieszkaniec, który odpowie za kradzież prądu.

 

podkom. Marcin Zagórski