We wtorek policjanci z mińskiej komendy wraz ze strażakami OSP Dębę Wielkie i pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej w Górkach. Podczas spotkania zaprezentowano sprzęt służbowy policji i straży pożarnej. Pokazano też „miasteczko WORD”, alko gogle oraz przeprowadzono szereg rozmów na temat bezpieczeństwa.

W zeszły wtorek odbyła się profilaktyka w Szkole Podstawowej w Górkach. Udział w niej wzięli policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Obecni też byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębem Wielkim. W przedsięwzięciu na rzecz bezpieczeństwa dzieci uczestniczyli również pracownicy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, którzy stworzyli tor przeszkód do jazdy rowerem. Dzieci mogły także założyć „alko gogle” aby przekonać się jak alkohol obniża koncentrację i refleks kierującego. Podczas spotkania dzieci oglądały radiowóz policyjny MAN i jego specjalistyczne wyposażenie. Również strażacy zaprezentowali wozy bojowe. Nie lada atrakcją był pokaz drona poszukiwawczego należącego do strażaków. Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii prowadziła pogadanki z uczniami. Młodsze klasy słuchały o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i miejscach publicznych. Ze starszymi klasami poza tematem bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzona była dyskusja na temat cyberprzemocy, uzależnienia od telefonu i social mediów.

Dzieci były zachwycone i aktywnie uczestniczyły w rozmowach z policjantami, strażakami i pracownikami WORD Siedlce.

Milusińskich odwiedził również starszy posterunkowy Ryś- maskotka policyjna, która szczególnie przypadła do gustu najmłodszym. Obecność misia wywołała uśmiechy na buziach przedszkolaków i uczniów, którzy chętnie robili zdjęcia z pluszowym policjantem.

Również w tym tygodniu policjant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii prowadził profilaktykę z dziećmi Szkoły Podstawowej w Siennicy i Cygance. Podczas spotkań rozmawiał z dziećmi o tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Powyższe spotkania z dziećmi są zwieńczeniem prowadzonych działania pod nazwą ROADPOL Safety Days – DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO. Ich celem jest przede wszystkim promowanie bezpiecznego zachowania oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Kampania ukierunkowana jest do wszystkich użytkowników dróg i dąży do podnoszenia świadomości o zagrożeniach, jakie stwarzają osoby nieprzestrzegające przepisów.

Dlatego też mińscy policjanci w dniu 21 września 2022 roku skierowali na drogi maksymalne siły i środki z komórek ruchu drogowego oraz mundurowych z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Kampania ROADPOL Safety Days ukierunkowana jest na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.


sierż. szt. Elżbieta Zagórska