Jak co roku 1 listopada oznacza dla mundurowych zwiększoną ilość zadań. Tak było i tym razem. Policjanci od 28 października do dziś pełnią służbę w rejonach cmentarzy aby zapewnić bezpieczeństwo i płynność ruchu kołowego. Z okazji Wszystkich Świętych policjanci z mińskiej komendy odwiedzili też grób zmarłego policjanta starszego sierżanta Marcina Szpyruka, gdzie złożyli wieniec i zapalili znicz aby oddać mu cześć.

Każdego roku 1 listopada kojarzy się nam z czasem odwiedzin zmarłych na cmentarzach. Jednak dla policji jest to czas wyjątkowo wzmożonej pracy. Od 28 października do dziś policjanci ruchu drogowego prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa, porządku i płynności ruchu  w rejonie cmentarzy.
W działania byli też zaangażowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego mińskiej komendy oraz podległych komisariatów. Ich zadaniem były między innymi działania prewencyjne celem zapobiegania kradzieżom na cmentarzach.
Mundurowi w tym czasie nie zapomnieli również o tych policjantach, których nie ma już z nami. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim odwiedzili grób starszego sierżanta Marcina Szpyruka. Został złożony wieniec i zapalony znicz aby oddać cześć człowiekowi, który tragicznie oddał własne życie ratując drugie. Mińscy policjanci nie zapominają o nim i tak bohaterskim czynie, czego dowodem są regularne wizyty na grobie naszego kolegi.  

sierż. szt. Elżbieta Zagórska