1 kwietnia dzielnicowy z Sulejówka, patrolując miasto na jednej z ulic zauważył mężczyznę, którego rozpoznał jako osobę poszukiwaną. Natychmiast podjął czynności. Przy zatrzymaniu okazało się także, że 25-latek posiada środki odurzające.

W minioną sobotę, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Sulejówku patrolując miasto, zauważył mężczyznę który na widok radiowozu przyspieszył kroku i zaczął oddalać się w boczną ulicę. Wzbudził to podejrzenie policjanta, który zaczął się przyglądać mężczyźnie. Jako doświadczony dzielnicowy, który wyróżnia się doskonałą znajomością terenu, od razu rozpoznał że obserwowany przez niego mężczyzna jest poszukiwany.

Niezwłocznie podjął czynności i zatrzymał go. Sprawdzenie wykazało, że mieszkaniec Sulejówka jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Olsztynie celem zatrzymania i przesłuchania, postawieniu zarzutów oraz ustalenia miejsca pobytu.

Podczas czynności 25-latek miał zaciśniętą pięść, co wzbudziło zainteresowanie mundurowych. Okazało się, że zatrzymany w dłoni trzyma zawiniątko foliowe z zawartością białego proszku.

Policjanci podejrzewali, że mogą to być środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany a substancja zabezpieczona. Badanie narkotestem potwierdziło podejrzenia mundurowego. Była to amfetamina.

Teraz zatrzymanemu grozi dodatkowo 3 lata pozbawienia wolności w związku z posiadaniem środków odurzających.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.   

sierż. szt. Elżbieta Zagórska