Od poniedziałku trwa ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Również na terenie powiatu mińskiego w rejonie szkół można spotkać policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo dzieci od pierwszych dni nowego roku szkolnego. W tym roku przed szkołami czekała także na dzieci miła niespodzianka - starszy posterunkowy „Ryś”, który umilał dzieciom ten szczególny czas, a rodzicom przypominał o zasadach bezpieczeństwa.

Ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły" trwa od 4 września i potrwa do końca tygodnia. Przed szkołami na terenie całego powiatu mińskiego można spotkać policjantów, którzy dbają o porządek i bezpieczeństwo uczniów. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na prawidłowe zachowania w rejonie przejść dla pieszych, zarówno przez kierujących, jak i pieszych. Policjanci monitorują ruch w okolicach placówek oświatowych, aby odbywał się płynnie.

Funkcjonariusze czas pobytu przed szkołami wykorzystują także do akcji profilaktycznej. Rozmawiają z dziećmi, jak również z rodzicami.

Miłą niespodzianką, która czekała na uczniów był starszy posterunkowy „Ryś”. Policyjna maskotka pojawiła się przed Szkołą Podstawową nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim, Szkołą Podstawową nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim oraz Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim. Obecność pluszowego policjanta, tak jak zawsze wywołała masę uśmiechu w tym szczególnym czasie, zarówno wśród uczniów, jak i rodziców.

Policja przypomina, że powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. Nie zapomnijmy porozmawiać ze swoimi pociechami o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Dajmy też dzieciom przykład, jak bezpiecznie i rozważnie korzystać z dróg.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/ea