Festiwal Andriollego: Mistrzowie grafiki w MDK już dziś o 19:00
Już w najbliższy czwartek miłośnicy sztuki będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – drugiej odsłonie wystawy „Mistrzowie grafiki” w Miejskim Domu Kultury. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat niezwykłych pejzaży i podziwiać prace wybitnych polskich artystów.
  1. Wystawa odbędzie się 6 czerwca o godz. 19:00.
  2. Tematem przewodnim będą pejzaże.
  3. Zobaczymy prace takich artystów jak Erna Rosenstein, Zbigniew Makowski czy Stefan Gierowski.
  4. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wystawa „Mistrzowie grafiki” to niepowtarzalna okazja, aby przyjrzeć się dziełom, które powstały w okresie największego rozkwitu grafiki w Polsce. Tym razem motywem przewodnim prezentowanych prac będzie pejzaż, co z pewnością dostarczy odwiedzającym niezapomnianych wrażeń wizualnych i artystycznych.

Wśród zaprezentowanych prac znajdziemy dzieła takich mistrzów jak Erna Rosenstein, Zbigniew Makowski, Stefan Gierowski, Tytus Czyżewski, Kazimierz Ostrowski, Jacek Sienicki, Zofia Stankiewicz, Tadeusz Kulisiewicz, Józef Gielniak oraz Jerzy Panek. Każdy z tych artystów wniósł unikalny wkład w rozwój polskiej grafiki, a ich prace są doskonałym przykładem kunsztu i talentu.

Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury, który od lat jest miejscem spotkań dla miłośników kultury i sztuki. Wernisaż zaplanowano na 6 czerwca o godzinie 19:00. Partnerem tej wyjątkowej wystawy jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, który wspiera inicjatywy kulturalne w regionie.

Nie przegapcie tej okazji! Wystawa „Mistrzowie grafiki” vol. 2 to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki polskiej grafiki i podziwiać prace najwybitniejszych artystów w tej dziedzinie.


Wg inf z: MZM