Budowa kanalizacji wód opadowych w ul. Janka Paruzela

22 sierpnia br. wbiciem łopaty rozpoczęto oficjalnie prace związane z zadaniem „Budowa kanalizacji wód opadowych w ul. Janka Paruzela”. Umowę z firmą R.D.B – Roboty Drogowe i Brukarskie Mirosław Krysiuk z siedzibą w Mińsku Mazowieckim podpisano 10 lipca br. Inwestycja będzie realizowana do połowy grudnia 2019 roku. W jej ramach zostanie wykonana sieć kanalizacji deszczowej, nowa nawierzchnia jezdni, zjazdów i chodników, nowe oznakowanie pionowe i poziome...

6 Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych

Miński Klub Biegacza Dreptak po raz szósty zaprasza wszystkich do udziału w kolejnej edycji Jesiennego Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych...

Tryb i zasady udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek OSP” w 2019 roku. Zasady udzielania dotacji oraz wzór wniosku:

 • Uśmiech i radość na twarzach dzieci podczas spotkania z mundurowymi

  Mińscy policjanci spotkali się z kolejną grupą maluchów, z którymi przeprowadzili niezwykle ciekawe i radosne warsztaty. Tym razem mundurowi gościli w żłobku Jacek i Agatka przy ul. Topolowej w Mińsku Mazowieckim. Dzieci wysłuchały porad związanych z bezpiecznymi zachowaniami i miały okazję z bliska zapoznać się z policyjnymi atrybutami.

 • Rozpoczęcie budowy kanalizacji wód opadowych na ul. Zofii Kalinowskiej

  22 sierpnia br. dokonano oficjalnego rozpoczęcia prac związanych z z realizacją zadania „Budowa kanalizacji wód opadowych w ul. Zofii Kalinowskiej”. Umowę na tę inwestycję podpisano 6 sierpnia br., a wykonawcą będzie Zarząd Dróg Miejskich Sp. z o.o. ...

 • Kradzież elektronarzędzi w markecie, trzy kobiety zamieszane w sprawę

  Dwie kobiety 25-latka i 35-latka odpowiedzą za kradzież elektronarzędzi z jednego z marketów budowlanych w gminie Mińsk Mazowiecki. Trzecia kobieta podejrzana jest o pomoc w zbyciu skradzionych przedmiotów. Policjanci odzyskali część ze skradzionych „fantów”. Kobiety ustalili i zatrzymali mińscy dzielnicowi.

 • FAKT: W wypadkach drogowych najwięcej osób ginie na drogach krajowych

  Mimo, że drogi krajowe stanowią zaledwie ok. 5% całej sieci dróg publicznych w Polsce, to właśnie na tych drogach ginie najwięcej osób w wypadkach drogowych. Mimo, że drogi krajowe stanowią zaledwie ok. 5% całej sieci dróg publicznych w Polsce, to właśnie na tych drogach ginie najwięcej osób w wypadkach drogowych.

 • CostaNova zagra po raz kolejny

  Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza 27 sierpnia 2019 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie o godz. 19.00 spotkamy się z ulubieńcami mińskiej publiczności!...

  XI Letni Festiwal Orkiestr Dętych

  XI Letni Festiwal Orkiestr Dętych
  25.08.2019 od godz. 16:30
  "Jest w orkiestrach dętych jakaś siła..."

  To już 11. Letni Festiwal Orkiestr Dętych w naszym mieście. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie 25 sierpnia (niedziela).
  Od godz. 16.30 – przemarsze paradne ulicami miasta (Topolową, Chełmońskiego, Tuwima, Piłsudskiego, Bulwarną)
  Od godz. 17.00 na dziedzińcu Miejskiego Domu Kultury wystąpią: ...

  Rusza Budżet Obywatelski Miasta Mińsk Mazowiecki

  Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Mińsk Mazowiecki na rok 2020. Wspólnie zdecydujmy na co przeznaczyć te pieniądze! Zgłoś projekt i miej realny wpływ na rozwój Twojego miasta. Może to Twój pomysł zostanie zrealizowany w 2020 roku?

  Komenda Powiatowa PSP w Mińsku Mazowieckim informuje, że II etap naboru do służby t.j.  test sprawności fizycznej – podciąganie na drążku (mężczyźni),  rzut piłką lekarską (kobiety), bieg po kopercie, próba wydolnościowa (Beep test) odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2019…

 • Kto rozpoznaje tego mężczyznę?

  Policjanci mińskiej komendy, prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim, śledztwo w sprawie dwóch zdarzeń o podłożu seksualnym. Funkcjonariusze poszukują mężczyzny, który może mieć związek z tymi dwoma czynami. Prezentujemy opracowane w laboratorium kryminalistycznym dwa portrety pamięciowe mężczyzny. Ktokolwiek może pomóc w ustaleniu personaliów, proszony jest o kontakt z oficerem dyżurnym mińskiej komendy.

 • Uroczyste obchody 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej

  Bitwa Warszawska była kluczowym starciem w wojnie polsko - bolszewickiej 1920 r. Mińsk Mazowiecki ze względu na strategiczne położenie znalazł się na osi walk decydujących o dalszych losach tej wojny. To ważne wydarzenie uczciliśmy w niedzielę 18 sierpnia. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w obchodach 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

  Prezent dla Szkoły Podstawowej nr 4

  W lipcu gościliśmy w Mińsku mobilną wystawę z Centrum Nauki Kopernik, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Organizatorzy przekazali wspaniałą pomoc naukową dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Dziś Burmistrz Marcin Jakubowski na ręce pana dyrektora Mirosława Samociuka przekazał prezent z życzeniami ciekawości odkrywania świata. Wszystkiego dobrego na nowy rok szkolny!

  Historyczna umowa na ponad 60 mln. podpisana!

  Dziś w siedzibie PWiK została podpisana umowa na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Kompleksowe rozwiązanie systemu gospodarki osadowej na oczyszczalni ścieków w Mińsku Mazowieckim”. Kontrakt podpisali ze strony Zamawiającego Jarosław Grenda – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. oraz ze strony Wykonawcy Andrzej Grygo – Prezes Zarządu INSTAL WARSZAWA S.A.

  Zatwierdzona kwota kontraktowa brutto to 62 799 112,47 zł (netto 51 056 189,00 zł)...

  80. rocznica wybuchu II wojny światowej

  Towarzystwo Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich, Muzeum Ziemi Mińskiej i Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki zapraszają do udziału w wydarzeniach 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej.

  Piknik sportowo-rekreacyjny

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza 1 września na piknik rodzinny, Mnóstwo atrakcji! Szczegóły na plakacie.

  Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu z terenu Miasta Mińsk Mazowiecki dofinansowano w formie dotacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 6.443,55 zł.

  Czytaj więcej
  Koncert z okazji 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej i roku moniuszkowskiego

  Burmistrza Miasta, Muzeum Ziemi Mińskiej i Miejski Dom Kultury zapraszają na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Szczegóły koncertu na plakacie.

  W dniach od 12.08.2019 r. do 18.08.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 30 zdarzeń, w tym 9 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA Po godzinie pierwszej w nocy w dniu 12.08.2019 r. w miejscowości…