• Podejrzany o kradzież pieniędzy zatrzymany przez mińskich wywiadowców

  W miniony weekend, policyjni wywiadowcy zatrzymali 32-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, podejrzanego o kradzież pieniędzy w kwocie niemal 1400 zł. Mężczyzna chwilę wcześniej wykorzystując nieuwagę kobiety sprzedającej truskawki ukradł jej zarobione pieniądze. W tej sprawie 32-latek usłyszał już zarzut kradzieży, przyznał się do tego czynu. Odpowie za niego przed sądem ponieważ wcześniej był już karany za kradzieże i włamania.

 • Musical "Naprawczak"

  Rok temu Musicalowa Akademia Talentów zaskoczyła wszystkich pierwszym w Mińsku Mazowieckim musicalem. „Pan Niezwykły", bo to o nim mowa, podbił serca tysięcy młodych i starszych widzów. Gdy MAT zapowiedział kolejny spektakl, można się było zastanawiać, czy i tym razem uda im się stworzyć coś równie dobrego...

  W dniu 22.06.2019 r. w Kałuszynie nad „Zalewem Karczunek”, odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kałuszyn. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach – sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenie bojowe.  W zawodach…

  W dniu 23.06.2019 r. w Mistowie, odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Jakubów. Zawody przeprowadzono w trzech konkurencjach – sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami, ćwiczenie bojowe i musztra.  W zawodach wzięło udział…

  W dniach od 17.06.2019 r. do 23.06.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 50 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 40 miejscowych zagrożeń i 5 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA Po godz. 11.00, 17.06.2019 r. w miejscowości Mińsk Mazowiecki przy ul….

 • Działania policjantów pn. „Bezpieczne Wakacje 2019” na terenie powiatu mińskiego

  Rozpoczęte właśnie wakacje to szczególny czas dla całej rodziny. To okres urlopowych wyjazdów na wypoczynek w górach i nad wodą, ale także w ramach prowadzonej akcji Lato w mieście. Jest to także czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

 • Czasowe zamknięcie ruchu na odcinku ul. Chochołowskiej

  W związku z uroczystymi obchodami Dnia Patrona Miasta i odpustem parafialnym informujemy, że 24 czerwca (poniedziałek) w godz. 7.00 – 23.00. nastąpi czasowe zamknięcie ruchu na ul. Chochołowskiej na odcinku od ul. Sosnkowskiego do ul. Mleczarskiej.

  Prosimy nie zostawiać w tym dniu samochodów na parkingu przed Zespołem Szkół Zawodowych nr 2, ponieważ będzie on zamknięty dla ruchu lokalnego.

  Objazd do ul. Wiejskiej wyznaczony będzie ul. Mleczarską.

  VII Turniej Rycerski Jana z Gościańczyc

  Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Bractwo Rycerskie Ziemi Mińskiej zapraszają na VII Turniej Rycerski Jana z Gościańczyc w Mińsku Mazowieckim. W sobotę 29 czerwca, po raz kolejny do Mińska Mazowieckiego zjadą rycerze z całej Polski, aby rywalizować o tytuł najlepszego na mińskiej ziemi...

 • Prezentacja uzbrojenia policji tematem spotkania z klasą policyjną z Mrozów

  W ramach wzajemnej współpracy Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach i Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, odbyło się w poniedziałek spotkanie dzielnicowego aspiranta Mariusza Kondraciuka, który przygotował i przeprowadził prezentację z uzbrojenia polskiej policji dla uczniów klasy policyjnej. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonej przez szkołę innowacji pedagogicznej.

 • Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019

  Przed nami kolejny w tym roku długi weekend, tym razem związany ze świętem Bożego Ciała. Ładna, słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na zwiększony ruch na drogach. W związku z tym policjanci mińskiej komendy będą prowadzili w dniach 19 - 23 czerwca, działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą "Bezpieczny weekend – Boże Ciało". Na drogach pojawi się większa liczba policjantów, którzy zadbają nad bezpieczeństwem podróżnych.

 • ZHP zaprasza na obóz harcerski

  Komenda Hufca ZHP "Mazowsze" Mińsk Mazowiecki zaprasza na obóz harcerski w Lubiatowie. Szczegóły na załączonym plakacie.

  Wykaz dot. sprzedaży działki Nr 2145/4 przy ul. J. Piłsudskiego

  Wykaz dot. sprzedaży działki Nr 2145/4 przy ul. J. Piłsudskiego

  W dniu 16.06.2019 r. w Pustelniku, odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Stanisławów. Zawody przeprowadzono w trzech konkurencjach – sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami, ćwiczenie bojowe i musztra.  W zawodach wzięło udział…

  W dniach od 10.06.2019 r. do 16.06.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 50 zdarzeń, w tym 18 pożarów, 29 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA Po godz. 06.00, 12.06.2019 r. na 227,1 kilometrze drogi krajowej nr…

 • Broń i marihuana zabezpieczona przez wywiadowców podczas kontroli drogowej

  Pistolet gazowy, amunicję hukową oraz marihuanę zabezpieczyli przed kilkoma dniami, wywiadowcy podczas kontroli drogowej w Sulejówku. Policjanci zatrzymali osobowego Opla, którym kierował mieszkaniec gminy Halinów. Funkcjonariusze wymienione przedmioty odnaleźli w schowku pojazdu a marihuanę w kieszeni spodni kierującego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

 • Policyjny pościg za podejrzanym o kradzież paliwa

  W środę późnym wieczorem, policjanci z komisariatu w Halinowie w miejscowości Brzeziny, rozpoczęli pościg za uciekającym sprawcą kradzieży paliwa. Do kradzieży doszło na jednej ze stacji w Kałuszynie. Kierujący Volkswagenem nie reagował na nadawane polecenia do zatrzymania pojazdu poprzez sygnały świetlne i dźwiękowe i cały czas uciekał. Po dojechaniu do Sulejówka do ścigającego patrolu dołączył drugi radiowóz. Wtedy Volkswagen zatrzymał się na jednym z parkingów, a kierujący nim 28-latek został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

 • Festiwal 4M - <a href=Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki">

  W dniach od 28-30 czerwca 2019 w Mińsku Mazowieckim odbędzie się już ósma edycja Festiwalu 4M - Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki, organizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe "Ścieżki Nieskończoności", Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna oraz Miejski Dom Kultury. Przez te trzy dni na placu przed Pałacem Dernałowiczów (MDK) odbywać się będą liczne koncerty, a każdy dzień zakończony zostanie występem gwiazdy. A wszystko to za darmo! Jak zawsze będzie bardzo muzycznie, bo to muzyka właśnie jest duszą naszego miasta nad Srebrną.

  Dzień Patrona Miasta Św. Jana Chrzciciela

  Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski i Proboszcz Ks. Marian Sobieszek zapraszają na Dzień Patrona Miasta i odpust Św. Jana Chrzciciela. Plakat z programem uroczystości w załączeniu...

 • Uważajmy na drogach! Wypadek motocyklisty w Cisówce zakończył się tragicznie.

  Wczoraj w godzinach popołudniowych miał miejsce wypadek z udziałem motocyklisty. Kierujący jednośladem mieszkaniec gm. Stanisławów stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Niestety na skutek odniesionych obrażeń mężczyzny nie udało się uratować.