• Posadziliśmy Dąb Pamięci aspiranta Aleksandra Rozbickiego, funkcjonariusza Policji Państwowej

  Wczoraj, w niezwykle podniosłych i uroczystych okolicznościach, na terenie Szkoły Podstawowej w Ładzyniu, posadziliśmy Dąb Pamięci ku czci aspiranta Policji Państwowej Aleksandra Rozbickiego. W uroczystościach wzięli udział posłowie ziemi mińskiej, starosta powiatu mińskiego, władze samorządowe, zaprzyjaźnione służby mundurowe, duchowieństwo oraz mieszkańcy gminy Stanisławów. Patronat honorowy nad uroczystością objął starosta miński Antoni Jan Tarczyński.

 • Informacja o odwołaniu przetargu

  Informacja o odwołaniu przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości położonej w rejonie ul. Łupińskiego w Mińsku Mazowieckim

  Spotkanie z cyklu "Biblioteka Podróży"

  8 maja, o godz. 18:30 w naszej miejskiej bibliotece w ramach cyklu Biblioteka Podróży przeniesiemy się do największego kraju Ameryki Południowej, stolicy karnawałowego szaleństwa i soczystej papai. W kolorowy brazylijski klimat zabierze nas nasz gość – Eliza Piotrowska, która od 2011 r. mieszka w Brazylii.

  228. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Zapraszamy na obchody 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 12.30 - Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. NNMP, 13.30 - przemarsz ulicami miasta pod pomnik Konstytucji 3 Maja, 13.45 - uroczystości przed pomnikiem.

  Spotkanie z Joanną Krzyżanek w bibliotece

  13 maja, o godz. 10:00 prosto ze Starego Knedelkowa do Biblioteki przyjedzie Joanna Krzyżanek – autorka wielu wspaniałych książek dla dzieci, między innymi uwielbianych przez naszych czytelników serii o przygodach Cecylki Knedelek, o kurze Adeli oraz o Lameli Szczęśliwej...

  Samolubny Grześ - premiera Teatru Pianka w MDK

  ... bajka o samolubnym Grzesiu. Chłopcu, który postanowił uciec z domu by podbić wielki świat. Zadufany w sobie malec w czasie swojej podróży naraża się wszystkim których napotka. Zadziera z wiatrem, deszczem, a nawet ze słońcem. Jak skończą się utarczki chłopca z żywiołami? Tego nie zdradzimy…

  "Dzień dobry, wszyscy umrzemy"

  Sztuka w Miejskim Domu Kultury o poszukiwaniu tożsamości i o tym jak bardzo nie potrafimy się ze sobą komunikować. To futurystyczna baśń, a jednocześnie trochę komiks z elementami satyry społecznej.

  Forum Kultury

  Pod hasłem Sieciowanie dla kultury odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowo powstałego Forum Kultury. Ideą tej inicjatywy jest współtworzenie oferty kulturalnej miasta we współpracy z mieszkańcami. Inauguracyjne spotkanie było czasem budowania relacji między uczestnikami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dbanie o dobre relacje powinno być wspólnym mianownikiem działań podejmowanych na rzecz mieszkańców. Osobiste poznanie drugiej osoby, odkrycie wspólnych wartości i obszarów zainteresowań z pewnością zaowocuje w przyszłości wartościowymi aktywnościami. Choć celem grupy jest wypracowanie ciekawego programu obchodów 600-lecia miasta to mamy nadzieję, że inicjatywa na stałe wpisze się działania kulturalne Mińska.

  Aktualny repertuar kina MUZA

  Aktualny repertuar kina MUZA w dniach 26 - 30 kwietnia 2019 r.
  www.muzakino.pl

  POLSKI TITANIC, CZYLI MS „PIŁSUDSKI” W VR THEATRE

  Zanurzmy się w pełen magicznych przeżyć podwodny świat, w którym czeka na nas ukryta historia sprzed 100 lat!

  Na stronie FB Miasta Mińsk Mazowiecki zapowiadaliśmy już spotkania w ramach projektu MS Piłsudski – ukryta historia. Teraz możemy podać więcej szczegółów i w imieniu burmistrza miasta, Muzeum Ziemi Mińskiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oficjalnie zaprosić na wirtualny rejs transatlantykiem MS „Piłsudski”, podczas którego spotkacie Państwo bohaterów polskiej historii: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i oczywiście „Znaczy Kapitana” Mamerta Stankiewicza.

  Uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zapraszamy do MBP w czwartek 9 maja oraz piątek 10 maja, zapisy prowadzi MBP pod numerem 25 740 51 04. W sobotę 11 maja od 12.00 do 18.00 w „podróż” zapraszamy mieszkańców. Zapisy prowadzi Muzeum Ziemi Mińskiej, telefon 797 579 572 Każde spotkanie trwa około godziny, a udział w nim może wziąć od 20 do 40 osób.

  Piknik "Rozsmakuj się w Europie"

  Z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej zapraszamy 1 maja od godz. 16.00 na wydarzenie "Rozsmakuj się w Europie", plac przed Miejskim Domem Kultury oraz amfiteatr MDK. Godz. 19.00 koncert zespołu "Queens of Violin". Szczegóły na plakacie...

 • Podsumowanie świątecznych działań na drogach powiatu mińskiego

  Podczas tegorocznych świąt policjanci mińskiej komendy w tym z wydziału ruchu drogowego, dbali aby świąteczny czas upłynął pod znakiem bezpiecznych podróży. W ciągu trzech świątecznych dni na drogach powiatu mińskiego doszło do 7 kolizji i dwóch wypadków. Niestety jeden z nich zakończył się tragicznie. W Kałuszynie na ul. 1-go Maja zginął 37-letni kierujący Oplem. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących.

 • W dniach od 15.04.2019 r. do 21.04.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 54 zdarzeń, w tym 39 pożarów i 15 miejscowych zagrożeń. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA Przed godz. 7.00 w dniu 15.04.2019 r., na ul. Długiej w miejscowości Aleksandrówka gm….

 • Nietrzeźwy kierujący zderzył się z nietrzeźwym rowerzystą. Apelujemy o trzeźwość podczas świątecznych podróży!

  Mimo wielu policyjnych apeli, o rozsądek i trzeźwość podczas poruszania się po drodze, dwóch mężczyzn za nic wzięło sobie te profilaktyczne rady. Wczoraj w Dębem Wielkim zderzyli się kierujący Oplem i rowerzysta. Drogówka, która przybyła na miejsce ujawniła, że obaj byli pod działaniem alkoholu. Kierowca Opla miał ponad 2 promile alkoholu, rowerzysta ponad 1,5. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący jednośladem trafił do szpitala.

 • Szkolenie z zakresu kontroli ruchu drogowego

  W dniach 25-29 marca 2019 roku w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim w porozumieniu z Mazowieckim Oddziałem ŻW przeprowadzono kurs z zakresu prowadzenia kontroli ruchu drogowego dla inspektorów ruchu drogowego ŻW. Swoją wiedzą z żandarmami dzielili się m.in. policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

 • Wspólnie zadbajmy o bezpieczne Święta Wielkanocne

  Zbliżające się Święta Wielkanocne to czas wzmożonych przedświątecznych zakupów, zwiększony ruch pojazdów na drodze czy większa liczba podróżujących środkami komunikacji publicznej. Funkcjonariusze, jak co roku będą czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Zarówno tych wyruszających w podróż jak i pozostających w swoich miastach. Szczególną uwagę będą zwracali na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Ponadto kontrolować będą tereny przyległe do centów handlowych. Na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych.

 • Wielkanocne życzenia kierownictwa mińskiej policji

  Z okazji Świąt Wielkanocnych, Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim, inspektor Sławomir Rogowski, w imieniu własnym oraz swoich zastępców, życzy wszystkim policjantkom, policjantom oraz pracownikom cywilnym mińskiej komendy pogodnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Życzenia kieruje także do wszystkich mieszkańców powiatu mińskiego.

 • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w dniach 17 i 18 kwietnia 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste spotkanie kadry kierowniczej, strażaków i pracowników cywilnych komendy oraz zaproszonych gości. W spotkaniu…

 • Poszukiwany nieletni zatrzymany z amfetaminą przez policjantów

  Dzisiejszej nocy, policjanci mińskiej komendy zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Mińsk Mazowiecki, u którego podczas kontroli znaleźli amfetaminę. Nastolatek ponadto był poszukiwany w celu doprowadzenia do ośrodka wychowawczego z którego uciekł. Po przedstawieniu zarzutów posiadania narkotyków, policjanci zespołu nieletnich umieścili nastolatka w policyjnej izbie dziecka skąd trafi do placówki wychowawczej.

 • Informacja o dyżurach przedszkoli miejskich

  Informacja o dyżurach przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w okresie wakacji 2019

  Pasmo tanecznych sukcesów uczniów z „Dwójki”

  Tancerki i tancerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki, podopieczni pana Pawła Pasztora, mają na koncie liczne sukcesy. Wielokrotnie występowali na festiwalach tanecznych i promowali Mińsk Mazowiecki. Długą listę swoich osiągnięć uzupełnili niedawno o cztery kolejne nagrody wytańczone podczas „Asteriady” oraz Festiwalu „Cheerleaders” i z przytupem weszli w wiosenny wir zawodów i zdrowej rywalizacji...