Informacja o ogłoszeniu przetargu

Informacja o ogłoszeniu drugiego przetargu na sprzedaż działki miejskiej Nr 8341 położonej w rejonie ul. J. Łupińskiego.

Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym

Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym dot. sprzedaży działki rejonie ul. J. Łupińskiego

Bal absolwentów salezjańskiego liceum

11 stycznia w Liceum Salezjańskim im. bł. ks. Augusta Czartoryskiego odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia istnienia szkoły oraz pracy Zgromadzenia Salezjanów w Mińsku Mazowieckim. Jubileuszowe spotkanie zgromadziło liczne grono gości, w tym dyrekcję, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników szkoły, księży Salezjanów oraz absolwentów siedmiu pierwszych roczników liceum (od 1998 r. do 2004 r.) ...

 • Działania mińskiej drogówki w związku z karnawałem

  Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku z trwającym karnawałem. Policjanci, zwłaszcza w weekendy, prowadzą nasilone kontrole podróżujących drogami powiatu mińskiego. Częstsze kontrole kierowców na trzeźwość, sprawdzanie stanu technicznego pojazdu w tym aktualnego przebiegu samochodu, weryfikacja posiadanych uprawnień do kierowania to główne założenia prowadzonych działań.

 • Ogólnopolski Konkurs Grantowy "Równać Szanse 2020"

  Ogólnopolskim Konkurs Grantowy ogłoszony w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020” realizowany jest przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

  W Konkursie o dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2020 r., a 30 listopada 2021 r. mogą ubiegać się:

  Aktualny repertuar kina MUZA

  Aktualny repertuar kina MUZA
  w dniach 21 stycznia - 1 lutego 2020r.

  www.muzakino.pl

  Już w marcu nabór projektów do budżetu obywatelskiego Mazowsza

  Już w marcu nabór projektów do budżetu obywatelskiego Mazowsza. Prace nad Budżetem Obywatelskim Mazowsza (BOM) wchodzą na ostatnią prostą. Pod koniec stycznia ruszają spotkania z mieszkańcami. A już od początku marca Mazowszanie będą mogli zgłaszać swoje projekty. W puli jest 25 mln zł... Więcej informacji pod adresem:

  https://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,7856,juz-w-marcu-nabor-projektow-do-budzetu-obywatelskiego-mazowsza.html

  Grand Prix Polski w Kickboxingu

  Ogólnopolski turniej Kickboxingu pod patronatem Polskiego Związku Kikcboxingu zorganizowano 18 stycznia, a do rywalizacji stanęło 289 zawodników z 39 klubów. Rozegrano blisko 400 walk w formułach walki na pałki piankowe (najmłodsi), pointfighting, Light Clontact oraz Kick-Light na 5 matach, walki K1 w ringu (pełno kontaktowe, cieszące się największą popularnością wśród widzów)...

  10 – lecie kompleksu „Aquapark Miejski z Lodowiskiem”

  W dniach 18-19 stycznia 2020 miała miejsce rocznica 10 – lecia kompleksu „Aquapark Miejski z Lodowiskiem” przy ul. Wyszyńskiego 56. W związku z urodzinami obiekt przybrał odświętne barwy, a w ciągu 2 weekendowych dni można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez MOSiR...

  Rozlicz PIT w Mińsku Mazowieckim

  Dobra współpraca między jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi, a w szczególności organizacjami pożytku publicznego (OPP) jest podstawą materialnego i społecznego dobrobytu. W projekcie „Wspieraj lokalnie” Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) łączy promocję kampanii przekazywania 1% dla lokalnych organizacji z rozliczaniem PIT-ów na terenie danej jednostki samorządu.

  Dlatego zapraszamy do skorzystania z programu do rozliczeń PIT online i wsparcia w ten sposób organizacji pozarządowych z terenu naszego miasta.

  Program skonfigurowany do rozliczania PIT w Mińsku Mazowieckim jest dostępny pod adresem strony internetowej:

  https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-minsk-mazowiecki/

 • Uwaga mieszkańcy Kałuszyna!

  Dzielnicowy miasta i gminy Kałuszyn młodszy aspirant Robert Bucholski, prowadzi akcję informacyjną polegającą na zwróceniu uwagi wszystkim posiadaczom psów, aby zachowywali środki ostrożności związane z trzymaniem tego psa na uwięzi i dobrze zabezpieczali posesje uniemożliwiając jego wybiegnięcie. Działanie funkcjonariusza spowodowane jest licznymi skargami obywateli na biegające bezpańskie psy. Przypominamy, że niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia jest wykroczeniem i obowiązek ten będzie skrupulatnie egzekwowany.

 • Mundurowi dla seniorów

  Policjanci mińskiej komendy oraz strażnicy miejscy miasta Mińsk Mazowiecki prowadzili wczoraj profilaktyczną akcję promując bezpieczne zachowania wśród seniorów. Akcja związana była z obchodzonym Dniem Babci i Dziadka. Mundurowi, również i dzisiaj będą rozdawali spotkanym na ulicy seniorom ulotki z poradami, jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 • Poszukujemy świadków uszkodzenia pomnika

  Policjanci z posterunku w Kałuszynie prowadzą postępowanie dotyczące uszkodzenia przez nieznanych sprawców pomnika „Pamięci Bohaterów Polskich z 1939 roku” w Milewie. W ramach tego postępowania zwracamy się z apelem do wszystkich osób, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu osób odpowiedzialnych za zniszczenie, o kontakt z funkcjonariuszami z Kałuszyna pod nr tel. 25 757 67 77. Zapewniamy anonimowość.

 • Solidna szafa na narzędzia, dobry wózek magazynowy, wreszcie żuraw warsztatowy. Wyposażenie tej części przestrzeni zakładowej wydaje się proste, chociaż dla wielu dziedzin (mechanika, transport, inżynieria) jest przecież esencją takich biznesplanów. Okazuje się, że można tu stracić sporo nerwów i pieniędzy. Czasami zaoszczędzimy za dużo i szybko nadrabiamy doposażeniem, z którego przecież sporo nerwów. By uchronić się w biznesie od nieprzyjemnych niespodzianek i nagłych wydatków (czyli dwóch rzeczy, których absolutnie nie chcemy, a które trafiają się aż nadto), warto zaznajomić się z tematem dużo głębiej. Więc jeśli pojęcia takie jak paleciak, sztaplarka czy podnośniki nożycowe budzą jeszcze wątpliwości (lub zieją pustką niewiedzy), polecamy znaleźć trzy minuty na kolejne akapity.

  Na początek narzędzia i moduły proste

  Waga do palet jest urządzeniem wyjątkowo pożytecznym, gdy nasz warsztat jest połączony z magazynem lub działa przy korporacji o wysokich standardach organizacji pracy. Duża kontrola przepływu części i towaru jest z tym powiązana. Okazuje się, że możemy wyposażyć się w wózek paletowy z wagą, dzięki któremu załatwimy na raz kwestie transportu i pilnowania ilości danych rzeczy. Paleciak z wagą będzie mieć też często duży udźwig. Wózki platformowe są tu mniej przydatne, chociaż warto mieć przynajmniej jeden wózek platformowy po to, by z łatwością transportować dużo małych elementów, przewozić narzędzia lekkie między stanowiskami, a czasami skorzystać z takiego wózka jak z mobilnego stanowiska pracy. Warto mieć także przynajmniej jeden wózek schodowy.

  Wyposażamy nowoczesny warsztat

  Alternatywy warsztatowe i magazynowe

  Rolki transportowe do maszyn są bardzo popularne, zwłaszcza w magazynach i warsztatach materiałów budowlanych i portach. Ich zastąpienie zwykłymi paleciakami nie jest takie proste, gdyż musimy pamiętać o udźwigu. Bezpiecznym zakupem jest tu wózek elektryczny, który ponadto może być wyposażony w użyteczne funkcje, zapobiegające upadkowi maszyn i ciężkich mebli (takich jak stalowe szafy narzędziowe). Wózek podnośnikowy może być na przykład wyposażony w system kompensujący przy ciężkich zakrętach, który może uratować nie jeden ciężki ładunek przed zniszczeniem, nie mówiąc już o bezpieczeństwie pracowników, którego nie zapewni zwykły wózek paleciak czy tym bardziej rozwiązania proste pokroju wózka ręcznego i wózka do beczek.

  Uzupełniamy dobrym wózkiem paletowym

  Paleciak ręczny nie powinien być jednak lekceważony. Przy dużej flocie urządzeń transportu wewnętrznego, wózki paletowe stanowią kręgosłup takiego wyposażenia. Wózek paletowy znajdziemy także na wyposażeniu większości miejsc, od małych sklepów, przez lokale gastronomiczne po warsztaty właśnie. Nie wyobrażamy sobie takich miejsc bez przynamniej jednego wózka paletowego ręcznego, dzięki któremu każdy poradzi sobie w przypadku ciężkiej przesyłki czy transportu mebli. Nie zawsze musimy inwestować w wózek podnośnikowy (chociaż jest warty swojej ceny w wielu przypadkach), gdyż możemy się wyposażyć w podnośnik nożycowy lub żuraw mechaniczny. Wózki paletowe ręczne są jednak zdecydowaną podstawą. W połączeniu ze wspomnianymi prostymi narzędziami, jest to kompletne, elementarne wyposażenie nowoczesnego warsztatu.

  Oferta Mińskiego Centrum Profilaktyki

  Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mińsku Mazowieckim zaprasza do korzystania z poradnictwa i konsultacji w Mińskim Centrum Profilaktyki z siedzibą przy ul. Juliana Tuwima 1 w Mińsku Mazowieckim (półpiętro budynku Zarządu Gospodarki Komunalnej) tel. /25/ 758 02 51,52 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Centrum czynne poniedziałek i czwartek 8.00-20.00, wtorek-środa 8.00–19.00, piątek 8.00-15.00

  W dniach od 13.01.2020 r. do 19.01.2020 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 22 zdarzenia, w tym 4 pożary, 14 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA W godzinach przedpołudniowych 14.01.2020 r. z parkingu przed Miejskim Domem Kultury…

 • Podejrzani o kradzież butli gazowych zatrzymani przez policjantów

  Mińscy wywiadowcy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież butli gazowych z wózkiem oraz przewodów gazowych i agregatu do malowania z terenu jednej z firm w Mińsku Mazowieckim. Dwóch 27-latków trafiło do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszeli zarzuty karne. Śledczy ustalili również gdzie sprzedano „fanty” i je odzyskali.

 • Sprawdzamy, na czym polega profesjonalne osuszanie mieszkań

  Oby tego typu usługi nigdy nie były potrzebne w naszym mieszkaniu lub domu. Jeśli jednak spotka nas zalanie lub problem nadmiernej wilgoci, powinniśmy zareagować jak najszybciej. Usuwaniem szkód zajmują się profesjonalne firmy realizujące kompleksowe osuszanie mieszkań Warszawa. Wielofazowe działania mają na celu znalezienie i usunięcie przyczyny problemu, precyzyjne osuszenie całego lokum, a także pozbycie się grzybów oraz pleśni. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje.

  Identyfikacja przyczyn problemu

  Pierwszym krokiem jest właściwe zdiagnozowanie problemu. Firma dysponuje profesjonalnym sprzętem, który pozwala w bezinwazyjny sposób sprawdzić szczelność sieci wodno-kanalizacyjnej. Sprawdzona zostaje również sprawność wentylacji. Kluczem do sukcesu jest identyfikacja wszystkich czynników odpowiedzialnych za problem nadmiernej wilgoci. Dzięki temu, możliwe jest uzyskanie trwałych efektów, które utrzymają się z czasem.

  Usuwanie usterek odpowiedzialnych za wilgoć

  Po wyodrębnieniu wszystkich zagrożeń, ekipa konsultuje z klientem podjęcie działań, które pozwolą wyeliminować wszystkie usterki. Na tym etapie liczy się precyzja oraz wysoka jakość wykonywanych usług. Jeśli uda się całkowicie wyeliminować potencjalne zagrożenia, osuszanie ścian warszawa przyniesie satysfakcjonujący efekt w perspektywie przyszłości i uchroni nas przed dodatkowymi kosztami. Proces ten może zająć nawet do kilku tygodni, jeśli niezbędny okaże się gruntowny remont całej sieci wodno-kanalizacyjnej.

  Osuszanie mieszkania oraz usuwanie grzybów i pleśni

  Po usunięciu przyczyn problemu, ekipa przechodzi do osuszania mieszkania. Tutaj również niezbędny jest profesjonalny sprzęt, który pozwala dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc. Potrzebna jest precyzja i dokładność, tak, aby wyeliminować wszystkie miejsca, w której zgromadziła się wilgoć. Kolejnym etapem jest odgrzybianie oraz ozonowanie. W ten sposób, firma przywraca bezpieczne i przyjazne środowisko domownikom.

  Gwarancja rzetelnie przeprowadzonych prac

  Wykonane prace są szczegółowo udokumentowane. Jest to gwarancja, która umożliwi nam dochodzenie swoich praw w sytuacji, gdy w niedalekiej przyszłości ponownie wystąpi problem wilgoci. Ponadto, szczegółowa dokumentacja może się okazać kluczowa w dążeniu do odszkodowania z tytułu zalania mieszkania przez sąsiada lub opieszałości spółdzielni przy niezbędnych pracach remontowych. W ten sposób, klient uzyskuje pełną gwarancję fachowo przeprowadzonej usługi.

  Efekty oferowane przez kompleksowe osuszanie mieszkań

  Kompleksowa usługa pozwoli przywrócić należyte warunki mieszkaniowe bez obawy o ponowne wystąpienie problemu w najbliższej przyszłości. Warto zatem postawić na profesjonalne osuszanie mieszkań Warszawa, które przyniesie nam oczekiwany i długotrwały rezultat. Zaletami jest większe bezpieczeństwo i komfort domowników, a także mniejsze ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów w nadchodzących latach. Pamiętajmy, że brak reakcji na problem wilgoci może doprowadzić do poważnych i kosztownych konsekwencji.

  Ogłoszenie Starosty Mińskiego

  Ogłoszenie Starosty Mińskiego o wyłożeniu projektu operatu opisowo-kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków jednostki ewidencyjnej Mińsk Mazowiecki

  OK konferencja

  Kilkudziesięciu nauczycieli spotkało się w sobotę (11 stycznia) w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim, żeby rozmawiać o tym, jak sprawić, żeby lekcje były OK.

  Pomysłodawczynią konferencji była nauczycielka matematyki w papieskiej trójce – Joanna Sułek, która zaprosiła nauczycieli do dyskusji o nowoczesnej szkole. Jako entuzjastka wprowadzania do nauczania elementów oceniania kształtującego chciała podzielić się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu przez uczniów OK zeszytów, czyli zeszytów, które pomagają się uczyć. Na zaproszenie na sobotnie spotkanie pozytywnie odpowiedziała spora grupa nauczycieli (dokładnie 68 osób) z Mińska oraz bliższych i dalszych okolic.

  Obwieszczenie Starosty Mińskiego

  Obwieszczenie Starosty Mińskiego o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - rozbudowa ul. Budowlanej w Mińsku Mazowieckim.