Święto Niepodległości

11 listopada na Placu Stary Rynek, po Mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny, przy asyście wojskowej, pocztów sztandarowych oraz z udziałem parlamentarzystów i władz samorządowych kontynuowaliśmy obchody Święta Niepodległości. Uroczyste przemówienia, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości wprowadziły nas w kolejny ważny moment – wspólne odśpiewanie przez mińszczan Hymnu Państwowego...

Nowoczesna pracownia informatyczna w „Mechaniku”

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim realizuje Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych przy pomocy środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Mińskiego...

Kolejne zwycięstwa Grapplerów

Niedziela, 10 listopada, obfitowała w sukcesy młodzieży z Klubu Walki Grappler. Młodzi Grapplerzy odnieśli zwycięstwa na najważniejszej imprezie jiu jitsu - XV Mistrzostwach Polski BJJ, które zostały zorganizowane w Katowicach. Na 10 matach pojawiło się prawie 1800 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Świetnie zaprezentowały się nasze zawodniczki Wiktoria Klepacka oraz Julia Paździoch. Pierwsza z nich w kategorii junior młodszy dziewczyny – 61 kg wywalczyła brązowy medal, druga - startująca w kategorii Juniorzy – 60,5 kg, dopiero w finałowej walce uległa bardziej doświadczonej zawodniczce i tym samym uplasowała się na drugim miejscu ...

Miasto moje a w nim...

Tym razem porozmawiamy o czystym powietrzu w naszym mieście. O tym jakie jest, czy o nie dbamy, co wiemy o smogu. Zapraszamy mieszkańców, młodych i dojrzałych, mieszkających tu od pokoleń i tych, którzy dopiero się do Mińska sprowadzili.
Ze względów organizacyjnych, jeśli jest to możliwe, bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia. Tel. 25 740 51 04.
28 listopada 2019 r., godz. 18.00, czytelnia MBP.

Więcej na stronie www.mbpmm.pl

Koncert dla przedszkolaków w MSA

28 października Miejska Szkoła Artystyczna zaprosiła przedszkolaki na jesienny koncert z cyklu „Pory Roku”. W przystrojonej kolorami jesieni auli wystąpili uczniowie, pedagodzy oraz przedszkolaki, które tym razem zostały zaproszone do zabaw ruchowych i grania na instrumentach perkusyjnych...

 • Policjanci wspólnie ze strażakami ratowali mienie z płonącego domu

  Funkcjonariusze komisariatu policji w Mrozach wspólnie ze strażakami ratowali mienie, podczas pożaru domu jednorodzinnego w gminie Mrozy. Podczas trwającej akcji gaśniczej wynosili sprzęty codziennego użytku, meble i inne wartościowe przedmioty. Dzięki współpracy służb udało się zabezpieczyć sporą ilość domowego wyposażenia, która będzie wykorzystana w przyszłości przez domowników.

 • Głosowanie na kandydatów MRDPP

  Głosowanie na kandydatów do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Informacje w załączonych dokumentach...

  Repertuar kina MUZA

  Repertuar kina MUZA w dniach 12 - 19 listopada 2019.

  www.muzakino.pl

  Mityng pływacki MOSiR

  Zapraszamy do udziału w mityngu pływackim MOSiR - 17 listopada 2019. W tym dniu basen będzie nieczynny dla klientów indywidualnych.

  W dniu 11 listopada 2019 r, z okazji obchodów Święta Niepodległości, podczas zmiany służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej. W trakcie uroczystej zmiany służby odegrany został hymn państwowy oraz odczytany list…

 • Policjanci pomogli w ostatniej chwili!

  Policjanci z komisariatu z Halinowa dosłownie w ostatniej chwili dotarli do mężczyzny, którego życie było zagrożone. Mundurowi otoczyli opieką 39-latka do czasu przybycia służby medycznej. Gdyby nie błyskawiczna pomoc i zaangażowanie funkcjonariuszy w odszukanie mężczyzny, ta sytuacja mogła zakończyć się tragicznie.

 • Kto zna tego mężczyznę?

  Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego mińskiej komendy, prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii na terenie Mińska Mazowieckiego. Wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym zdarzeniem zarejestrowały kamery sklepu. Każdy kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę, proszony jest o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie.

 • Działania policjantów ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych

  Funkcjonariusze mińskiej komendy kontynuują prowadzenie działań, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem swoją uwagę skupili na pieszych i rowerzystach. Policjanci reagowali na popełniane wykroczenia przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz na ich szkodę. Przekazywaliśmy także odblaskowe kamizelki, aby były one zakładane podczas poruszania się po drodze po zmroku.

 • VIII edycję Mińskiej Patriotycznej Imprezy na Orientację

  Harcerski Klub Turystyczny PTTK "Mobilek" we współpracy z drużynami Hufca ZHP „Mazowsze” Mińsk Mazowiecki oraz Harcerskim Oddziałem PTTK w Mińsku Mazowieckim pragną serdecznie zaprosić wszystkich na VIII edycję Mińskiej Patriotycznej Imprezy na Orientację...

 • Zatrzymany z marihuaną był poszukiwany przez sąd

  Policjanci z komisariatu ze Stanisławowa realizując zdobyte informacje, zatrzymali na terenie Mińska Mazowieckiego 34-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Ponadto okazało się, że jest osobą poszukiwaną w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Zaraz po usłyszeniu zarzutów karnych posiadania marihuany, mężczyzna trafił do więziennej celi.

 • Podpisaliśmy porozumienie o współpracy

  Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim inspektor Sławomir Rogowski oraz druh Grzegorz Ostrowski prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębem Wielkim podpisali porozumienie o współpracy służb podczas działań poszukiwawczych zaginionych osób. Podpisanie porozumienia pozwoli na skuteczniejsze prowadzenie działań oraz udostępnianie sił i środków w szczególności w postaci specjalistycznego sprzętu, co podniesie poziom udzielanej pomocy mieszkańcom powiatu mińskiego.

 • Zaniepokoił ją płacz dzieci i głośna muzyka w mieszkaniu – rodzice byli nietrzeźwi

  Płacz dzieci i głośna muzyka dobiegająca z jednego z mieszkań bloku w Sulejówku była powodem interwencji podjętej przez policjantów z komisariatu w Sulejówku. Funkcjonariuszy wezwała mieszkanka bloku, którą zaniepokoił taki hałas. Mundurowi nie mogli dostać się do mieszkania, wyważyli więc drzwi. W środku zastali śpiącego ojca, który był nietrzeźwy. Matka także była pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialni rodzice odpowiedzą teraz za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia swoich dzieci.

 • Spotkanie z seniorami i debata z mieszkańcami Cegłowa

  We worek w klubie "Kulturalne Zacisze" w Cegłowie odbyło się spotkanie policjantów z seniorami oraz debata z mieszkańcami gminy Cegłów. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie oraz udzieliliśmy seniorom wielu rad i wskazówek jak uchronić się przed działaniem oszustów i cyberprzestępczością. Na zakończenie debaty uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki przekazane mińskim policjantom przez starostwo powiatowe.

 • "Droga ikony - droga spotkania"

  "Droga ikony - droga spotkania". Ekspozycja prezentuje prace środowiska ikonopisarskiego Droga Ikony - Pracownia Działań Twórczych, skupiającego kilkudziesięciu twórców z całej Polski w tym z Mińska Mazowieckiego wokół dwóch głównych ośrodków w Warszawie i w Poznaniu. Twórcy dzielą się swoim doświadczeniem ikony i jej warsztatu - czyli ikonopisania - jako ścieżką rozwoju osobistego w oparciu o tradycję sztuki i duchowości chrześcijańskiej.

  Wystawa trwa od 10.11 do 31.12.2019 roku. Na wernisaż zapraszamy 10.11 o godzinie 16.00. Muzeum Ziemi Mińskiej.

  Koncert "Wolna i Niepodległa"

  Koncert "Wolna i Niepodległa" oraz wspólne śpiewanie pieśni legionowych w MZM Dział 7 PUL, ul. Sosnkowskiego 4, 11 listopada o godzinie 19.00

  Wystapią:
  Fortepian - Adam Sychowski | Sopran - Emilia Klimczak | Tenor - Robert Cieśla