Policjanci i strażacy apelują o ostrożność w kontakcie z ogniem. Minionego weekendu na terenie powiatu mińskiego zdarzyły się dwa przypadki pożarów domów, w których śmierć poniosło dwóch mężczyzn.

Jak niewiele trzeba by tragicznie zakończyło się nieostrożne obchodzenie się z ogniem, przekonały się służby interweniując podczas minionego weekendu w dwóch pożarach budynków. Pierwsze zdarzenie zaistniało w sobotę 9 marca chwilę przed godz. 16:00 w Żakówku w gminie Siennica. Służby zostały zaalarmowane o śladach pożaru w budynku, a po przyjeździe na miejsce zastali spalone pomieszczenia budynku jednorodzinnego. Ujawnili też zwłoki 49-letniego mężczyzny.

W niedzielę również przed godz. 16:00, straż prowadziła swoje działania na miejscu pożaru domu jednorodzinnego w Mińsku Mazowieckim przy ul. Wieniawskiego. Niestety w tym zdarzeniu również zginął mężczyzna. Miał 40 lat.

W obu przypadkach prokuratura bada przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzn. Policjanci wspólnie ze strażakami apelują o ostrożność w kontakcie z ogniem. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym przez służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. ”Jak postępować w razie pożaru…”, który znajduje się poniżej.

Pamiętajmy, chwila nieuwagi połączona z brakiem nadzoru nad ogniem, może doprowadzić do tragicznych konsekwencji.

 

mz

foto: KP PSP Przasnysz

Pliki do pobrania


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.