Policja Mińsk Maz.: Szkolna i przedszkolna profilaktyka
Wczoraj policjanci mińskiej komendy przeprowadzili pogadankę z uczniami Szkoły Podstawowej w Pogorzeli podczas której poruszono tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, bezpieczeństwem w szkole oraz w kontaktach z osobami obcymi. W poniedziałek policjanci odwiedzili dzieci z przedszkola miejskiego nr 3 i Kleksik”. W spotkaniach udział wzięli dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego.
Policjanci kontynuują cykl spotkań z młodzieżą. Wczoraj przeprowadzili spotkanie z uczniami klas 0-III Szkoły Podstawowej w Pogorzeli. W pogadance udział wzięli policjanci ruchu drogowego, dzielnicowy gminy Siennica oraz policjantka zajmująca się profilaktyką. W rozmowie z dziećmi mundurowi poruszyli tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, właściwego poruszania się różnymi pojazdami jak np. rower, hulajnoga czy rolki. Policjanci zwrócili uwagę na właściwe zachowania w szkole wobec nauczycieli i rówieśników. Omówiono także jak zachować się w kontaktach z osobami obcymi.
W poniedziałek sierżant sztabowy Dominika Witek wspólnie z dzielnicowym Kamilem Dąbrowskim odwiedzili dzieci z miejskich przedszkoli nr 3 i Kleksik” w Mińsku Mazowieckim. Jak zwykle podczas spotkań mundurowych w przedszkolach było mnóstwo radości, uśmiechu i niezliczona ilość pytań. W przypadku przedszkolaków sama obecność funkcjonariuszy, i kilka słów o bezpieczeństwie, wystarczy aby dzieci pamiętały te słowa na długo.
Z kolei w czwartek 12 września dzielnicowi z komisariatu w Mrozach aspirant sztabowy Janusz Chmielowski i aspirant Jarosław Cegiełka, wzieli udział w zajęciach w Szkole Podstawowej w Wielgolesie gdzie także mówili o bezpieczeństwie. Podczas tego spotkania uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy. Te część zajęć poprowadzili strażacy z OSP Wielgolas.
Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami ze spotkań. Kolejne już niebawem.
- Policjanci podczas spotkania z uczniami SP w Pogorzeli
- Policjanci podczas spotkania z uczniami SP w Pogorzeli
- Policjanci podczas spotkania z uczniami SP w Pogorzeli
- Policjanci podczas spotkania z uczniami SP w Pogorzeli
- Dzielnicowi podczas spotkania z uczniami SP w Wielgolesie
- Dzielnicowi podczas spotkania z uczniami SP w Wielgolesie
- Dzielnicowi podczas spotkania z uczniami SP w Wielgolesie
- Dzielnicowi podczas spotkania z uczniami SP w Wielgolesie
Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim,
kppminsk.policja.waw.pl/
kppminsk.policja.waw.pl/pmm/aktualnosci/89655,Szkolna-i-przedszkolna-profilaktyka.html
Autor: krystian