Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Nowe zasady bezpieczeństwa wprowadzona przez rząd mają przeciwdziałać szybszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Według zmian wprowadzonych we wtorek, 24 marca należy ograniczyć przemieszczanie się poza domem do niezbędnego minimum. Można udać się do pracy, zrobić zakupy żywności, odwiedzić lekarza lub zakupić lekarstwa w aptece.

Msze święte, które do tej pory były ograniczone do 50 osób, mogą odbywać się jedynie do 5 osób. Liczba zarażonych wzrosła do 927 przypadków w Polsce, Ministerstwo Zdrowia podaje, że codziennie przeprowadzanych jest blisko 3 tysiące testów. Możliwe, że już niedługo pojawią się komercyjne testy na koronawirusa, co sugeruje ten artykuł: https://dworska.pl/lekarze-krakow/test-na-koronawirusa-covid-19 . Należy jeszcze dodać, że osoby, które powracają zza granicy muszą przejść obowiązkową kwarantannę, która wynosi 14 dni.

Nowe informacje o koronawirusie w Polsce

Ograniczenia dotyczące przemieszczania się mają obowiązywać do dnia 11 kwietnia. Sklepy spożywcze pozostają i pozostaną otwarte. Tak samo jak apteki, banki, pralnie oraz drogerie. Co bardzo istotne – osoby opiekujące się starszymi osobami mogą w dalszym ciągu pomagać i te restrykcje ich nie dotyczą. Wiele osób pytało też o kwestie związane z wyjściem w celach sportowych. Ministerstwo Zdrowia na swoich stronach podkreśla, że jednorazowe wyjście w tym celu można zaliczyć do niezbędnych codziennych spraw, więc jest dozwolone.

Należy jednak wziąć pod uwagę to, aby zachować dystans od innych osób oraz nie uprawiać sportu w grupie. Maksymalnie dwie osoby mogą ćwiczyć razem, nie dotyczy to jednak rodzin, które mogą przemieszczać się w większej grupie. W kontekście tego można powiedzieć, że Polacy bardzo dobrze radzą sobie z tymi restrykcjami i przestrzegają zasad wprowadzonych wcześniej. Opustoszały skwery, parki oraz ulice. Ruch samochodów zmalał, w autobusach podróżuje mniejsza liczba pasażerów niż zazwyczaj, wiele kursów komunikacji miejskiej zostało z tego powodu zwyczajnie zawieszonych. Jak nowe restrykcje wpłyną na nasze życie, okaże się w najbliższym czasie.