Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Święta za nami, minęły one spokojnie i bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali wypadków drogowych. Niestety niechlubną statystykę nietrzeźwych kierowców powiększyło dwóch mieszkańców powiatu. Funkcjonariusze w organizmie jednego z nich stwierdzili niemal 4 promile alkoholu. 6 kierowców znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mundurowi zmuszeni byli zatrzymać ich prawa jazdy.

W minione święta, do niechlubnej statystyki jadących „na podwójnym gazie”, dołączyło dwóch kierujących. Pierwszego mężczyznę zatrzymali do kontroli policjanci z komisariatu w Stanisławowie w Wigilię kilkanaście minut przed 20:00. Podczas kontroli drogowej fiata, w miejscowości Kobylanka funkcjonariusze ujawnili, że kierujący nim mężczyzna jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał u niego 1,3 promila alkoholu.

Drugi kierowca „wpadł” podczas kontroli prowadzonej przez mundurowych z drogówki w drugi dzień świąt. W Mińsku Mazowieckim na ul. Warszawskiej zatrzymali oni jadącego wężykiem mercedesa. Badanie kierowcy alkomatem wykazało u niego obecność alkoholu w stężeniu niemal 4 promili!

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Za jazdę po alkoholu wymierzane są również wysokie kary finansowe. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą.

Od Wigilii do niedzieli 27 grudnia, mińska drogówka przeprowadziła kilkadziesiąt kontroli drogowych. Wśród kontrolowanych kierujących byli i tacy, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. 6 kierowców straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali także 12 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny nie pozwalał na dalszą jazdę.

 

st. asp. Marcin Zagórski