MDK Mińsk Maz.: 16 marca 1901 r. o godz. 19.00 odbyła się premiera Wesela” w Krakowie, w Teatrze…

1 min czytania

16 marca 1901 r. o godz. 19.00 odbyła się premiera Wesela” w Krakowie, w Teatrze Miejskim. Dokładnie 120 lat później, 16.03.2021 o godz. 19.00 o konsekwencjach wystawienia tego dramatu opowiada ze sceny Pan Wiesław Komasa….

Życie w opowiadaniu Romana Brandstaettera i kreatywność teatralna tego samego życia w Weselu Stanisława Wyspiańskiego budują smutny los bohatera mojego monodramu.
I tak toczy się ta przedziwna historia Życie Teatr, Teatr-Życie, którą od prapremiery krakowskiej (1901 rok) grają i oglądają kolejne pokolenia aktorów i widzów.
I prawie nikt nie pamięta, że za fikcyjną akcją Wesela kryje się coś więcej.
Poplątane to wszystko, a jednak prawdziwe. - Wiesław Komasa
JAK SIĘ WSZYSTKO DZIWNIE PLECIE na podstawie opowiadania Romana Brandstaettera Ja jestem Żyd z Wesela” oraz scen z Wesela” i fragmentu tekstu ze Studium o Hamlecie” Stanisława Wyspiańskiego.

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: WIESŁAW KOMASA
Muzyka: kompozycja Lament” DARIUSZA JANUSA

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim,

mdkmm.pl/bez-kategorii/7/

Autor: krystian