Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Mińska Mazowieckiego podejrzanych o usiłowanie i dokonanie rozboju. Do zdarzeń doszło 1 września na terenie miasta Mińsk Mazowiecki, pokrzywdzonymi byli dwaj nastolatkowie. Podejrzani usłyszeli już zarzuty usiłowania i dokonania rozboju. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Za te przestępstwa może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

1 września b.r. na terenie Mińska Mazowieckiego doszło do dwóch rozbojów na młodych osobach. Dwaj mężczyźni chodząc ulicami miasta, zaczepiali młodych nastolatków i grożąc pobiciem żądali od nich pieniędzy. Jeden z pokrzywdzonych w obawie o własne zdrowie dał sprawcom 50 zł. Drugi zaczepiony młody chłopak nie dał pieniędzy, za co w konsekwencji został pobity.

O tych zdarzeniach zostali powiadomienie policjanci mińskiej komendy. Natychmiast podjęto czynności w celu ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstw.

Dysponując opisem wyglądu tych osób, około dwie godziny po zdarzeniu policyjni wywiadowcy zatrzymali pierwszego z podejrzewanych mężczyzn. 20-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, trafił on do policyjnego aresztu. Następnego dnia funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali drugiego podejrzanych o rozboje. To 21-latek również z Mińska Mazowieckiego.

Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania i dokonania rozboju. Podejrzani przyznali się do tych czynów i złożyli wyjaśnienia. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Za te przestępstwa mężczyznom może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci mińskiej komendy apelują do osób, które 1 września w godzinach popołudniowych w Mińsku Mazowieckim były „zaczepiane” przez dwóch mężczyzn, z żądaniem oddania pieniędzy, o zgłaszanie się do prowadzącego postępowanie: podkomisarza Marka Dudy tel. 47 72 49 312.

 

asp. szt. Marcin Zagórski