Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Zatrzymaniem 19-letniego mieszkańca gminy Mińsk Mazowiecki zakończyła się policyjna kontrola drogowa przeprowadzona kilka dni temu przez mińskich wywiadowców. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu daewoo lanosa gdy zauważyli, że kierujący nim na widok radiowozu bardzo szybko odjechał. Okazało się, że samochód którym jechał 19-latek nie miał aktualnych badań technicznych, mężczyzna był poszukiwany przez policjantów z Otwocka, ponadto posiadał przy sobie amfetaminę.

Kilka dni temu policyjni wywiadowcy patrolowali ulice Mińska Mazowieckiego. W pewnym momencie zauważyli szybko odjeżdżającego daewoo lanosa. Powodem nagłego przyspieszenia było pojawienie się radiowozu i zapewne chęć uniknięcia kontroli drogowej.

Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych bardzo szybko byli przy lanosie zatrzymując go do kontroli. Okazało się, że 19-letni kierujący tym pojazdem poruszał się mimo braku aktualnych badań technicznych. Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych bazach danych, przyniosło informację, że 19-latek jest poszukiwany przez funkcjonariuszy z Otwocka do sprawy uszkodzenia mienia.

Po przewiezieniu mężczyzny do komendy okazało się, że w bieliźnie miał jeszcze ukryte foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Badanie narkotestem wykazało, że to amfetamina.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyku i zastosowano zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłej kary. Materiały z wykonanych czynności trafią teraz do prokuratury rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

O zatrzymaniu 19-latka powiadomiono funkcjonariuszy z otwockiej komendy, którzy wykonali czynności procesowe w związku z podejrzeniem uszkodzenia przez niego mienia.

 

asp. szt. Marcin Zagórski

  • Policjanci z zatrzymanym 19-latkiem
    Policjanci z zatrzymanym 19-latkiem
  • Amfetamina zabezpieczona przez policjantów
    Amfetamina zabezpieczona przez policjantów