Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Skorzystaj z wybranych stacji kontroli pojazdów na terenie powiatu mińskiego i za darmo sprawdź ustawień świateł w swoim pojeździe.

Jesienią dają o sobie znać zagrożenia w ruchu drogowym związane z ograniczoną widocznością. Sprawne prawidłowo wyregulowane światła pojazdu pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, a także inną przeszkodę znajdującą się na drodze.

W tym roku aż 17 stacji kontroli pojazdów z terenu powiatu mińskiego zdecydowało się włączyć w tę kampanię i w dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia będą za darmo sprawdzać ustawienia świateł w pojazdach.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A.

Przyjedź, skorzystaj i zwiększ bezpieczeństwo nas wszystkich na drodze.

Poniżej załączamy wykaz stacji kontroli pojazdów biorących udział w kampanii.

 

asp. szt. Marcin Zagórski/ na podst. mat. kgp

Pliki do pobrania

  • Wykaz stacji kontroli pojazdów biorących udział w kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"
    194.8 KB