Wskazówki dotyczące prowadzenia udanego biznesu online

W dzisiejszych czasach żyjemy w połączonym świecie. Internet, wraz ze smartfonami, zmienił sposób, w jaki robi się interesy.

Uporządkuj swoje zasoby internetowe

To sięga dużo dalej niż tylko organizowanie swojego biznesu. Twoje aktywa internetowe to wszystko, od strony internetowej do profili w mediach społecznościowych do konta hostingowego. Muszą one być w porządku. Wszystkie istotne aktywa powinny być zoptymalizowane pod kątem Twojej marki. Na przykład, twoje media społecznościowe i strony internetowe powinny mieć odpowiednie słowa kluczowe. Powinny one należeć do zintegrowanego planu marketingowego. I powinny być w pełni zaktualizowane z najnowszymi informacjami o Twojej firmie.

Utrzymuj dokumentację klientów bezpiecznie

Jednym z problemów właścicieli firm jest to, że muszą być w stanie przechowywać rekordy bezpiecznie. Masz prawny obowiązek chronić wszelkie informacje o klientach uzyskane online. Na przykład, powinieneś przechowywać informacje na oddzielnych urządzeniach i mieć kilka bezpiecznych kopii zapasowych. Twoje systemy muszą być aktualizowane i należy wdrożyć kontrole, a dostęp do nich powinien być ograniczony tylko do określonych pracowników. Powinieneś mieć system bezpiecznego niszczenia danych, takich jak dane kart kredytowych, gdy nie są już potrzebne.

Czy znasz swoją konkurencję?

Każdy dobry biznes będzie znał swoją konkurencję. Musisz wiedzieć, z kim konkurujesz, aby wiedzieć, dlaczego klienci wybierają Ciebie zamiast innych i vice versa. Nigdzie nie jest to ważniejsze niż w świecie online. Powinieneś być świadomy kanałów mediów społecznościowych, z których korzysta Twoja konkurencja. Powinieneś też sprawdzić użycie słów kluczowych przez wszystkich konkurentów, korzystając z różnych narzędzi, jakie oferuje Google.

Chroń reputację swojej marki w sieci

Biznes online to przede wszystkim reputacja. Najmniejszy błąd może na zawsze splamić Twoją markę. Kluczem do tego jest kontrola. Skonfiguruj powiadomienia Google Alerts dla swojej marki. W ten sposób będziesz mógł sprawdzać każdą wzmiankę o swojej marce. Stwórz zestaw wytycznych dotyczących marki i mediów społecznościowych, aby każdy, kto publikuje w imieniu Twojej marki, wiedział, czego od niego oczekujesz. Naucz się radzić sobie ze skargami klientów i przyjmij nastawienie na rozwiązywanie problemów, nawet jeśli klient nie ma racji.

Zainwestuj w dobre łącze internetowe

Jeśli jesteś online, potrzebujesz dobrego połączenia z internetem. Czasami poświęcałem się na dobre połączenie internetowe, tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że nie mogłem działać szybko na ważnych zamówieniach. Bez szybkiego połączenia internetowego, możesz przegapić zamówienia i pytania klientów. Krótko mówiąc, Twoja firma może zostać sparaliżowana.