W Halinowie jechał pijany, a w tle wyszedł jeszcze list gończy

Ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie powstrzymały 43-latka, którego zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie. W trakcie interwencji wyszło też, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Z policyjnej interwencji trafił prosto do aresztu, a później do Zakładu Karnego.
Policjanci ustalili, że 43-latek kierował seatem, mimo że nie powinien w ogóle siadać za kierownicą. Badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu. To oznaczało nie tylko rażące złamanie prawa, ale też realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
Dalsze sprawdzenia w policyjnych systemach przyniosły kolejny mocny cios dla zatrzymanego. Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia. Po zatrzymaniu policjanci doprowadzili go do Zakładu Karnego.
Za taki zestaw naruszeń odpowie przed sądem. Na jego sytuację składa się jazda w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu oraz unikanie odpowiedzialności karnej, a to wszystko wiąże się z konsekwencjami przewidzianymi przez Kodeks karny i przepisy dotyczące ruchu drogowego.
Policjanci przypominają, że nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie, które w jednej chwili może zamienić zwykłą trasę w tragedię. To zatrzymanie pokazuje, jak szybko jeden przejazd może odsłonić pełną listę problemów - alkohol, zakaz i list gończy w jednym aucie.
na podstawie: Policja Mińsk Mazowiecki.
Ostatnie Artykuły

W Halinowie jechał pijany, a w tle wyszedł jeszcze list gończy

Seniorzy wrócą na maty. Miasto otwiera nabór na gimnastykę

Mińsk Mazowiecki wśród 10 samorządów. Startuje młodzieżowy HUB

Biopsja prostaty nie musi straszyć. Tak wygląda badanie i opieka po nim

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Miński szpital dostał list z podziękowaniami. Ważna była zwykła życzliwość

Nad Srebrną zebrano kilkanaście worków śmieci. Młodzież zrobiła różnicę

Motocykl policji przyciągnął tłum na targach w Mińsku Mazowieckim

Nowy program dla NGO nabiera kształtu. Najpierw warsztaty i konsultacje

Miasto i uczelnia łączą siły przy wsparciu dzieci i młodzieży

W Mińsku rozmowa o Europie i pamięci. Profesor Barcz wrócił do kulis integracji

