Wczoraj w placówce „Caritas” w Mińsku Mazowieckim, policjantka spotkała się z seniorami aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Głównym tematem rozmów, były niezmiennie oszustwa metodą na policjanta i na wnuczka. Uczestnicy bardzo chętnie włączali się do dyskusji i wymieniali doświadczeniami.

W miniony wtorek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim, udała się do Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej, celem przeprowadzenia spotkania edukacyjnego z seniorami.

Tematem rozmów było bezpieczeństwo osób starszych. Niezmiennie największą częścią spotkania były oszustwa metodami „na policjanta i na wnuczka”. Policjantka szczegółowo omówiła metody działania przestępców, jednocześnie tłumacząc jak się przed nimi ustrzec. Rozmawiano także o ochronie danych osobowych oraz o tym, jak ważne jest aby nie udostępniać ich osobom nieznajomym.

Na prośbę uczestników omówiono bezpieczeństwo w miejscach publicznych. Tutaj rozmowa została skierowana na temat niechronionych uczestników ruchu drogowego. Omówiono przepisy dotyczące pieszych i rowerzystów. Korzystając z okazji policjantka rozdała elementy odblaskowe aby wzmocnić bezpieczeństwo seniorów.

Zostały również wręczone ulotki, informujące o tym jak nie dać się nabrać oszustom.

W trakcie profilaktyki uczestnicy chętnie włączali się do dyskusji i wzajemnie wymieniali doświadczeniami. Całe spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska